Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

qeveria

“A keni turp, po kush i lejoi ato?”, Flutura Açka e revoltuar me qeverinë për ndërtimet pa leje

Deputetja e PD shkruan e revoltuar për operacionin e qeverisë shqiptare, për sekuestrimin e objekteve pa leje, i cili ka nisur vrullshëm prej dy...

“Asnjë ndihmë për të rinjtë”, Salianji për paketën ekonomike: Po paguajnë miliona lekë për të ikur me gomone

Deputeti demokrat Ervin Salianji, u shpreh në Kuvend se qeveria nuk ka parashikuar asnjë ndihmë për të rinjtë, sikur ata të mos ekzistonin. Duke...

Qeveria hapi “thesin”, rriti rrogat dhe pensionet, Braçe i pakënaqur: Për pensionistët e pamjaftueshme…

Përballë çmimeve që po njohim vetëm rritje, qeveria ditën e sotme vendosi që të rrisë pagat dhe pensionet. Në atë që e quajti paketë...

Qeveria “hap qesen”, gati paketa 5 milionë euro për përballimin e krizës ekonomike

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj, gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë për rishikimin e buxhetit për vitin 2022, ka bërë me dije se qeveria...

Lirohet nga detyra e zv.ministrit Ardi Veliu, Balluku: Do i ngarkohen detyra të rëndësishme në ditët në vijim

Ardi Veliu është liruar nga posti i zv.ministrit të Infrastrukturës dhe Energjisë. Ky lajm u bë me dije nga zv.kryeministrja Belinda Balluku, e cila gjithashtu...

“Shpërthimi çmendurak mori dhenë”, Edi Rama shkruan gjerë e gjatë për Luiza Gegën dhe mbështetjen e qeverisë, sportistët gradohen “Kolonel”

Kryeministri Edi Rama ka bërë një reagim të gjatë për shpalljen e Luiza Gegës Kampione Evrope dhe nderimet që asaj ju bënë në Kryeministri....

Bashkia e Vorës dhe Kavajës, të parat që qeveria bëhet gati t’i marrë në administrim

Ministria e Financave ka evidentuar se 7 bashki të vendit ndodhen në vështirësi të mëdha financiare, por Bashkia e Vorës dhe Kavajës paraqiten më...

Habit Klevis Balliu: Qeveria ndihmon kriminelët të bëjnë vrasje, Berisha arrestoi mbi 200 banda

Ishi-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu akuzon qeverinë si të përfshirë në luftën e bandave në vend, duke favorizuar njërin apo tjetrin grupim mafiozësh. Sipas...

Sali Berisha kritika qeverisë: Shkollat janë mbyllur, policët janë dyfishuar dhe burgjet janë trefishuar

Ish-kryeministri dhe kryetari aktual i PD Sali Berisha, ka kritikuar qeverinë për gjendjen e sistemit arsimor. Në një takim këtë pasdite me ekspertë të...

Partia e Lirisë i drejton 6 propozime qeverisë: Mbështetni financiarisht me të paktën 50-70 euro në muaj çdo qytetar mbi 18 vjeç, rritni rrogat...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, i është drejtuar qeverisë me 6 propozime konkrete në ndihmë të situatës ekonomike të qytetarëve. Sipas...

Lajmet e fundit