Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
5 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
13 °
E diel, 26 Mars, 2023

TAG

qeveria

Reforma e pensioneve, qeveria e Macron përballet me votë mosbesimi

Qeveria franceze do të përballet të hënën me dy mocione mosbesimi, teksa vazhdojnë tensionet lidhur me reformën kontroverse për pensione. Kryeministrja franceze, Elisabeth Borne, e...

Qeveria rrit pagën minimale në 400 mijë lekë! Ministrja Ibrahimaj: E detyrueshme edhe për privatin, hyn në fuqi nga 1 Prilli

Ministrja e Ekonomisë Delina Ibrahimaj, ka prezantuar këtë të mërkurë vendimin e ri të Këshillit të Ministrave, për rritjen e pagës minimale. Bëhet fjalë...

Shembja e pallateve mbi 50 vjeçare/ Inxhinieri: Provën e tërmetit e kaluan! Si ju bë fasada objektit te “Ushtari panjohur”, duhet të prishej

Erion Softa, inxhinier ndërtimi dhe ish-drejtor i IKMT, është shprehur se këto godina banimi që do të inspektohen dhe më pas do vlerësohen nëse...

Projektvendimi i Qeverisë: Godinat mbi 50 vjeçare do auditohen teknikisht, nëse nuk janë të sigurta, do shemben

Objektet dhe godinat që kanë mbi 50 vjet që janë ndërtuar, do të duhet t’i nënshtrohen auditimit teknik, i cili do të konsistojë në...

Ilir Meta: Qeveria e Edi Ramës, e para për korrupsion në Evropë dhe e fundit për shkencë

Kreu i Partisë së Lirisë thotë se vetëm largimi një orë e më parë i qeverisë së drejtuar nga kryeministri Edi Rama shpëton falimentimin...

Abazoviç publikon pamjet: Gjithçka gati për takimin me Qeverinë e Shqipërisë! Nënshkruajmë sot 11 marrëveshje

Kryeministri i shkarkuar i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka publikuar në llogarinë e tij pamjet e vendit ku do të mbahet takimi i...

Qeveria britanike do japë mijëra bileta të Eurovision, për ukrainasit që i kanë ikur luftës

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka njoftuar se 3,000 bileta të Eurovisionit do të vihen në dispozicion për ukrainasit e zhvendosur që jetojnë në...

Edi Rama tregon “zbulimin” për gazetën italiane: Putin u përpoq të ndryshonte qeverinë në Kiev, para se të niste lufta! Investoi 25 miliardë euro

"Përpara se të fillonte luftën kundër Ukrainës, Putini ishte përpjekur të ndryshonte regjimin në Kiev, i cili dështoi për shkak të rezistencës dhe mos...

“I rrezikshëm për sigurinë kombëtare”, Jorida Tabaku kundër vendimit për kompaninë shtetërore që do prodhojë pasaportat biometrike

Deputetja demokrate Jorida Tabaku shprehet kundër vendimit të qeverisë shqiptare për krijimin e një kompanie shtetërore për prodhimin dhe shpërndarjen e pasaportave dhe dokumenteve...

Debati për “çadrën” në bulevard, Salianji: Rrëzuam Qeverinë! Fevziu: Ishte pazar, ndatë institucionet me lekë

Deputeti demokrat Ervin Salianji është shprehur mbrëmjen e sotme se protesta e opozitës në vitin 2017 përmes çadrës së vendosur në bulevard, arriti të...

Lajmet e fundit