Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

qeveria rama

Tabaku denoncon nga Komisioni Veprimtarisë: Oligarkët rusë kanë marrë tituj strategjikë nga qeveria e Ramës

Është duke u zhvilluar momentalisht Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin. Në këtë komision ka mbajtur fjalën deputetja e PD, Jorida Tabaku, e cila...

Votëbesimi i Qeverisë “Rama 3”, Myslim Murrizi bën lidhjen: Dje më 16 shtator ishte ditë e shenjtë, ishte dhe Konferenca e Pezës

Ish-deputeti Myslim Murrizi shkruan për qeverinë e re "Rama 3" që mori votëbesimin dje në Kuvend. Ai thotë se është zgjedhur kjo ditë për...

Zbardhet VOTIMI i Qeverisë “Rama 3” në Kuvend, 10 deputetë të PD dhe LSI nuk shkuan fare, nga Berisha te Kryemadhi, Vasili e Noka...

Qeveria "Rama 3" mori dje votëbesimin në Kuvend për të drejtuar vendin edhe për 4 vite. Nga projektvendimi me votat e secilit deputet që...

Shembja e Teatrit, ECR kundër qeverisë: Akt i pashembullt! Veprimet të papajtueshme me vlerat europiane (E PLOTË)

Partia e Konservatorëve dhe Reformistëve Europianë (ECR) ka reaguar për zhvillimet aktuale në Shqipëri duke shprehur shqetësimin për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar....

Deputeti gjerman flet për situatën politike në Shqipëri: Edhe qeveria mban përgjegjësi, duhet të…

Raportuesi gjerman për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm Christian Schmidt ka folur së fundmi për situatën politike në Shqipëri në një intervistë për ‘Deutche...

Nga Kuvendi Kombëtar, Tabaku: Ky është mëkati më i madh i kësaj qeverie

Partia Demokratike po zhvillon punimet e Kuvendit Kombëtar. Nga Pallati i Kongreseve deputetja e PD, Jorida Tabaku foli për gjendjen e vështirë në të...

ÇELJA E NEGOCIATAVE/ Opozita braktis bojkotin, qeveria Rama shpërndahet nëpër botë

KE i dha rekomandimin Shqipërisë për çeljen e negociatave por në fund janë vendet anëtare të BE ato të cilat do vendosin në qershor...

Mblidhen ministrat e Ramës dhe japin llogari, i pari raporton Ahmetaj (LIVE)

Është mbledhur sot Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste ku ministrat do të raportojnë për punën e tyre në 6-mujorin e parë të qeverisjes në...

Skandal, Arben Ahmetaj mbush bordet me emërime të paligjshme, del lista e të punësuarve që nuk plotësojnë kriteret

  Një tjetër skandal ka pushtuar administratën shtetërore, ku ministri Arben Ahmetaj ka bërë një sërë emërimesh të paligjshme duke shkelur kështu disa kritere...

Rama shpjegon arsyen e mbledhjes së qeverisë në Vlorë

Qeveria ditën e sotme ka nisur mbledhjen e saj në qytetin e Vlorës. Kjo është mbledhja e tretë informale që qeveria “Rama 2” zhvillon...

Lajmet e fundit