Tirana
overcast clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
81 %
2.6kmh
90 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

qeveria e re

Ndryshimet në qeveri, Milva Ekonomi i dorëzon detyrën Frida Krifcës: Bujqësia do të mbetet prioritet në programin e qeverisë

ISh-ministrja e bujqësisë, Milva Ekonomi, në përfundim të detyrës së saj, i ka "dorëzuar" vendin ministres së re, Frida Krifcës. Në një postim në rrjetet...

VENDIMET e para të Qeverisë: 12 milionë lekë shpenzime spitali prokurores së Pukës, kampionet e Kosovës punësohen në Ministri, hapet dogana e Shishtavecit

Qeveria e re e Shqipërisë ka publikuar vendimet e para që janë marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Ndër to bien në...

Nga kujdesi për fëmijët jetimë, tek krijimi i agjencisë së medias, 4 vendimet e para të Qeverisë “Rama 3”

Kryeministri Edi Rama ka publikuar 4 vendimet e para të Qeverisë së re, pas dekretimit nga presidenti Ilir Meta. Vetë kryeministri ka publikuar dhe nismat...

Godet Astrit Patozi: Se ç’u bëri treshja Berisha-Meta-Basha shqiptarëve, shihni sa shpejt uruan ndërkombëtarët qeverinë “Rama 3”

Ish-deputeti demokrat Astrit Patozi ka komentuar sesi aleatët strategjik të Shqipërisë, uruan vetëm pak momente pas betimit të qeverisë së re Kryeministrin Edi Rama. Patozi...

“Urime dhe suksese kryeministri Edi Rama”, Yuri Kim shkruan shqip pas dekretimit të kabinetit “Rama 3”

Pas OSBE dhe BE, nëpërmjet një twitter edhe ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim i ka dhënë përshëndetjet kabinetit “Rama 3” që u...

Komisioneri Varhelyi uron qeverinë “Rama 3”: Pres me padurim të punoj me ju

Komisioneri për zgjerim i Bashkimit Evropian, Oliver Varhelyi,  ka përcjellë një mesazh urimi për qeverin e re “Rama3” që u betua sot tek Presidenti...

Betimi i qeverisë së re, Soreca mesazh urimi: Presim që integrimi në BE dhe reformat të zënë një vend të rëndësishëm në axhendë

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca ka përcjellë një mesazh urimi për qeverin e re “Rama3” që u betua sot tek Presidenti Ilir...

OSBE e para që përshëndet qeverinë pas dekretimit: Mezi presim të punojmë me “Rama 3” për reformat (E PLOTË)

OSBE ka përcjellë një mesazh urimi për Qeverinë shqiptare me rastin e betimit para Presidentit të kryeministrit Edi Rama dhe ministrave të tij. Në një...

Rama dhe ministrat shkojnë nesër në Presidencë, do të betohen para Presidentit Meta

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e rinj ditën e nesërme do të shkojnë në Presidencë për t'u betuar para Presidentit Meta. Ceremonia e betimit...

Abdul Ghani Baradar, talebani që do të drejtojë Kabulin: Së shpejti shpallet Qeveria e re në Afganistan

Bashkëthemeluesi i talebanëve Mullah Baradar, do të udhëheqë qeverinë e re afgane që do të shpallet së shpejti, thanë të premten burime në grupin...

Lajmet e fundit