Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
E mërkurë, 18 Maj, 2022

TAG

Qeveria e Kosovës

Kosova në prag të ngërçit, bllokohet votimi i buxhetit për vitin 2018-të në seancën e parë

Kuvendi i Kosovës nuk arriti të miratoi në parim në seancën e sotme plenare buxhetin 2018. Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, paralajmëroi...

Qeveria e Kosovës jep lajmin e mirë për futbollin

Qeveria e Kosovës ka votuar pro që stadiumi i ri komëbtar të ndërtohet në Drenas. Kështu është hedhur poshtë edhe ideja që...

Bëhen gati përgatitjet për mbledhjen e 4-ët mes qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës

Qeveria e Republikës së Kosovës, e drejtuar nga kryeministri Ramush Haradinaj, vijon me përgatitjet për mbledhjen e katërt të përbashkët me Këshillin e Ministrave...

Ish-Presidenti kroat: Lista SRPSKA në Qeverinë Haradinaj shpresë për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve

Ish-Presidenti kroat Ivo Josipoviç, në një intervistë për mediat serbe ka folur për çështjen e futjes së Listës Serbe në Qeverinë Haradinaj. ...

Haradinaj është i sigurtë: Po punojmë për të përshpejtuar rrugën për në BE

Kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj edhe një herë ka folur për çështjen e demarkacionit. Për kreun e ri të...

Qeveria e re në Kosovë, vjen reagimi i parë goditës nga Serbia: Si asnjëherë më parë kemi fuqi politike

Ditën e djeshme në Kuvendin e Kosovës, u zgjodh Ramush Hradinaj Kryeministër si dhe u votua për Qeverinë e re të tij, si rezultat...

Mbyllet votimi, Ramush Haradinaj kryeministri ri i Kosovës

Me shumicë votash dhe pa praninë e opozitës, Kuvendi i Kosovës ka zgjedhur Qeverinë e re të Kosovës, me në krye, Ramush Haradinajn. Qeveria...

Shtyhet mbledhja e dy qeverive Shqipëri- Kosovë, zbulohet arsyeja

Mbledhja e qeverive të Shqipërisë dhe asaj të Kosovës, e cila ishte caktuar për tu mbajtur në datën 24 prill 2017, në qytetin e...

Lajmet e fundit