Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
0kmh
0 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
15 °
Mar
10 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

Qeveria e Kosovës

Pesë të dërguar ndërkombëtarë mbërrijnë në Kosovë, takohen me Albin Kurtin

Pesë të dërguarit ndërkombëtarë kanë mbërritur në Qeverinë e Kosovës këtë të premte dhe janë pritur nga kryeministri Albin Kurti. Delegacioni BE-SHBA, më pas...

Punoi vet për njohjen nga Togo, ish-ministri Hoxhaj kritikon qeverinë Kurti: Nuk po ruan marrëdhëniet me shtetet që kanë njohur Kosovën

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj ka shkruar për tërheqjen e njohjes nga shteti Togo, gjë për të cilën kishte punuar vet që...

Escobar: Pa zgjidhje për Asociacionin do të ketë cikël të vazhdueshëm krize

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se Kosova e ka për obligim formimin e Asociacionit të komunave...

Nikolla: Është dita të kthejmë kufijtë mes dy vendeve tona në kufij formalë

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, mbajti e para fjalën në nisjen e mbledhjes së përbashkët të Kuvendit të Shqipërisë dhe Kosovës. Në fjalën e saj,...

Qeveria e Kosovës: Takimi mes Kurtit e Vuçiçit me shumë gjasë mbahet nesër

Qeveria e Kosovës ka thënë se “me shumë gjasë” nesër do të ketë një takim në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe...

Takimi i papritur i Lajçak me Albin Kurtin, Qeveria e Kosovës tregon çfarë bisedoi kryeministri me të dërguarin e BE

Kryeministri Albin Kurti, bashkë me zëvendëskryeministrin e parë për Integrim Evropian, Besnik Bislimi, pritën në takim Përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian për Dialogun...

100 euro për pensionistët dhe dyfishim i asistencës sociale, Qeveria e Kosovës paketë ndihme për të përballuar inflacionin

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në një konferencë për media ka bërë publike një paketë ndihme për të përballuar inflacionin, duke ndihmuar pensionistët, ata...

Qeveria e Kosovës urdhëron restorantet: Do ju shërbeni klientëve ujë falas!

Qeveria ua ka bërë të detyrueshme restoranteve që të mos i privojnë klientët nga uji i pijshëm nga rubineti, në rast se furnizohen nga...

Pro strehimit të afganëve, Qeveria e Kosovës: Jemi në komunikim me SHBA-në, gjithçka do të përmbyllet mirë

Që nga mesi i korrikut, Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga Albin Kurti, është në komunikim dhe në bashkëpunim me autoritetet amerikane, sa i...

Formimi i qeverisë/ Përfundon takimi Kurti-Mustafa, ende nuk ka marrëveshje

Takimi i rradhës mes liderit të Vetëvendosjes dhe atij të LDK-së Isa Mustafa ka përfunduar sërish pa një marrëveshje. Edhe pse...

Lajmet e fundit