Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Pre
22 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

qeveri

Qeveria nis zëvendësimin e ambasdorëve, Mustafa Nano propozohet në Zvicër, Bushati në SHBA dhe Hysi në OKB (EMRAT)

Qeveria ka nisur procesin për të zëvendësuar disa ambasadorë të cilëve u mbaron mandati. Muhamed Veliu për Top Channel raporton se pritet që në presidencë...

Takimi me përfaqësuesin e Bankës Botërore, Rama: Jemi në fazë të re ekonomike, eksportet shifra rekord

Kryeministri Edi Rama është duke zvilluar një konferencë të prbashkët me Përfaqesuesin e Bankës Botërore në Shqipëri, Emanuel Salinas. Rama gjatë fjalës së tij Rama...

Takim i dy qeverive në Malin e Zi, Abazoviç ndan foton duke pirë kafe me Ramën

Delegacioni i Qeverisë Shqiptare ndodhet në Malin e Zi, ku do zhvillojnë një takim mes dy vendeve, ku pritet të nënshkruhen dhe disa marrëveshje. Kryeministri...

“Qeveria injoroi kërkesat e tyre”, Meta u bën thirrje pedagogëve: Bashkohuni sot në protestën e opozitës

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u ka bërë thirrje pedagogëve dhe studentëve që të bëhen pjesë e protestës që do të mabhet...

“Shqipërinë në monitorim nga BE për çështje fiskale”, Meta: Rama ka zhytur vendin në paligjshmëri, largimi i tij rikthen ekonominë në shina

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se është një goditje e rëndë për qeverië vendimi i Bashkimit Europian për të rikthyer Shqipërinë...

Aleanca për Shqiptarët bëhet pjesë e koalicionit qeveritar në Maqedoninë e Veriut

Partia Aleanca për Shqiptarët e drejtuar prej kohësh nga ish-kryetari Ziadin Sela dhe kohët e fundit nga Arben Taravari, do të jetë pjesë e...

Kush e drejton qeverinë? Kryeministri drejtoi vetëm 42% të mbledhjeve të Këshillit të Ministrave

Në një demokraci parlamentare pushteti ekzekutiv përfaqësuar nga Këshilli i Ministrave përbën një nga tri shtyllat kryesore të shtetit. Në sistemin tonë politik, bazuar...

Albin Kurti emëron dy zëvendësministra serbë

Kryeministri i  Kosovës Albin Kurti ka emëruar sot dy zëvendësministra nga  komuniteti serb në dy ministri. Nenad Stanojeviç u emërua zëvendësministër për Ekonomi, si dhe...

“Në prill mblidhet kësti i parë i Taksës së Jashtëzakonshme”, Rama: Më këto të ardhura do ndihmojmë pensionistët

Qeveria ka vendosur që në prill të mblidhet kësti i parë i Taksës së Jashtëzakonshme mbi prodhuesit e mëdhenj të energjisë. Kryeministri Edi Rama ka...

“Disponoj dosjen”, Berisha akuza: Qeveria ka korruptuar një ambasador për të marrë vendime pa asnjë fakt

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka zhvilluar një takim sot me anëtarët e Departamentit Brain Gain & Ekselencës. Ai hedhur akuza duke thënë se...

Lajmet e fundit