Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

qershor

“Kapriçot” e qershorit, temperatura të larta, shi dhe rrebeshe, mësoni si do të jetë moti gjatë javës

Gjatë kësaj jave vendi parashikohet të jetë në një zonë të ndërmjetme masash ajorore. Në pjesën perëndimore të Mesdheut do të ndikoje anticikloni dhe...

Komisioni Evropian kërkon shtyrjen e hapjes së kufijve deri më 15 qershor

Komisioni Evropian ditën e djeshme  u bëri një kërkesë vendeve anëtare të BE-së dhe Europës për të zgjatur ndalimin e udhëtimit deri në 15...

‘Duhet të bashkëjetojmë me këtë virus’, mjeku i njohur: Muaji qershor do të jetë rrezik. Ja ku dhe sa mbijeton Covid-19

Mjeku i njohur Genc Sulçebe ndërsa ka folur për situatën e krijuar në vend si pasojë e pandemisë Covid-19 ka theksuar se njerëzit duhet...

Negociatat me BE/ Diplomati polak: Na vjen keq që nuk u hapën në qershor, presim vendim pozitiv për Shqipërinë

Anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE as s’mund të sfidohet dhe as s’mund të zëvendësohet me forma të tjera angazhimi të BE, thekson në...

Kandidon i vetëm, habit Armando Subashi: Qytetarët të votojnë atë që iu do zemra!

Armando Subashi kandidon i vetëm në këto zgjedhje për bashkinë e Fierit e megjithatë para kamerave tha se qytetarët mund të zgjedhin “atë që...

E rrallë në Australi, vendi përfshihet nga bora dhe akulli

Australia është përfshirë nga një mot i pazakontë me reshje bore dhe akull. Reshjet e borës kanë përfshirë zonën e largët suptropikale të Queensland....

Donald Trump viziton Britaninë e Madhe, zbulohet data

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump do të vizitojë Britaninë e Madhe. Mediat ndërkombëtare raportojnë se Trump do të...

Komisioni Europian, rekomandohet fillimi i negociatave Maqedoni – BE në qershor

Komisioni Europian në Strasburg, ka rekomanduar fillimin e negociatave midis Maqedonisë dhe Bashkimit Europian gjatë muajit Qershor. Komiteti Parlamentar i cili...

Gjermania urdhër të prerë Prishtinës dhe Beogradit, Merkel vendos afatin: Deri në qershor të mos merret asnjë…

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka dërguar mesazh të qartë Prishtinës dhe Beogradit për arritjen e marrëveshjes përfundimtare, lidhur me dialogun mes dy vendeve,...

Lajmet e fundit