Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

qente

Shkencëtarët japin ALARMIN: Ushqimi industrial i qenve paraqet rrezik për njeriun, ja çfarë përmban

Një studim i ri ka treguar se ushqimi i papërpunuar i kafshëve, konkretisht qenve, përmban baktere rezistente ndaj ilaçeve, duke shkaktuar frikë për një...

Po i sulmonte qentë, 17-vjeçarja lufton me ariun për t’i mbrojtur (VIDEO)

Një vajzë adoleshente në Kaliforni ka “luftuar” me një ari që po sulmonte qentë e saj . BBC ka publikuar video nga momenti kur vajza...

Protesta kundër vrasjes së kafshëve, aktivistja: Braktisni Pet-Shop, adoptoni qentë e rrugës

Një tjetër protestë kundër vrasjes së qenve endacakë është mbajtur sot në sheshin “Skënderbej” në Tiranë. Nisur nga vrajsa e një qeni, që disa ditë...

Pamje të RËNDA/ Qentë në Pogradec lidhen dhe lihen 6 muaj pa ushqim në të ftohtë, ngordhin pjesa më e madhe e tyre

Pamjet e tmerrshme të qenve të ngordhur në fshatin Gurras të Pogradecit sollën reagime të shumta në rrjetet sociale. Gjithashtu kanë...

Studimi BEFASUES/ Qentë mund të zbulojnë Covid-19 duke nuhatur djersën e njeriut

Sipas një studimi, qentë mund të stërviten për të zbuluar koronavirusin, duke nuhatur djersën e njeriut. Qentë e zbulimit mund të...

Duhej të kujdesej për qentë/ 24- vjeçarja kapet ‘mat’ duke berë seks me të dashurin nga kamerat e sigurisë (Si hakmerret pronari)

Rosie Broën punon si kujdestare qensh, një punë që paguhet shumë mirë në Angli pasi ajo përfiton deri në 70 paund në ditë. ...

Rama publikon VIDEON e Rrugës së Arbërit: Sa më shumë të lehin qentë aq më…

Kryeminstri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e pamjeve nga kantieri i Rrugës së Arbërit. Bashkëngjitur videos...

EMOCIONUESE/ Vogëlushi nga Tirana me sytë drejt qiellit prej lumturisë, gjen pas 2 javësh qenin e humbur

Pamje emocionuese këto që tregojnë një vogëlush, me sytë drejt qiellit, tepër i lumtur për faktin që më në fund, pas 2 javësh kërkime,...

Jetonte në rrugë dhe u shtrua në urgjencë: Qentë e tij e presin jashtë portës së spitalit (FOTO QE PO BËN XHIRON E BOTËS)

Kanë pritur pronarin e tyre për gjithë natën jashtë spitalit. Afër njëri tjetrit. Pa shqetësuar kënd. Protagonist të kësaj historie që ka bërë xhiron...

Veliaj: Do ndalohen qentë pitbull në Tiranë

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në një intervistë për "Tonight Ilva Tare" në Ora News tha se qentë e racës pitbull nuk...

Lajmet e fundit