Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

qendra votimi

Shkelën ligjin në zgjedhjet e 25 prillit, KQZ çon në Prokurori 67 numërues, Celibashi: Disa kanë votuar dy herë

Kryetari i KQZ-së, Ilirjan Celibashi, në një prononcim për mediat deklaroi se do të çohen për ndjekje penale në prokurori 67 anëtarë të grupeve...

Përfundon trajnimi i efektivëve që do të ruajnë objektet zgjedhore, qendrat e votimit në masa të rrepta sigurie

Ka përfunduar sot trajnimi i punonjësve të policisë të Drejtorive Vendore të Policisë së Durrësit, Elbasanit dhe Dibrës, të cilët janë të angazhuar në...

“Pa dyer, dritare dhe energji elektrike”, Vangjel Tavo publikon fotot nga qendra e votimit në Krahës

Kryesuesi i listës së LSI në Gjirokastër, Vangjel Tavo ka bërë një tjetër denoncim ditën e sotme. Ai ka postuar disa foto nga qendra e...

Ngërç në Shkodër, disa qendra votimi ende pa u hapur

Procesi i votimit në Shkodër raportohet të jetë në ngërç. Mësohet se 8 qendra votitimi rezultojnë ende të pahapura. Ndërkaq, numri...

Një ditë para zgjedhjeve, fillon shpërndarja e materialeve zgjedhore nëpër qendrat e votimit

Ka nisur shpërndarja e bazës materiale nëpër qendrat e votimit në disa qytete të vendit. Shpërndarja e bazave materiale në qytetin e...

Shkodra nuk lejon të hapen qendra votimi, i vë kyçin shkollave (VIDEO)

Shumë shkollave në qytetin e Shkodrës i janë mbyllur dyert për të mos lejuar të kthehen në qendra votimi. Bashkia e...

Bllokuan qendrat e votimit, arrestohen 2 punonjës të bashkisë Mallakastër dhe roja i shkollës, në kërkim nënkryetari

Policia ka arrestuar në flagrancë 2 punonjës të Bashkisë Mallakastër si dhe ka shpallur në kërkim nënkryetarin e Bashkisë. Gjithashtu në...

Zgjedhjet e 30 Qershorit/ Zhvendosen në ambiente private qendrat e votimit në Kukës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka  zhvendosur 17 qendra votimi në Kukës, në ambiente private.  Lajmi është bërë i ditur nga Partia...

Numërohen pothuajse gjysmat e kutive të votimit, ja si raportohet situata sot

Deri tani pothuajse janë numëruar gjysmat e kutive të votimit, 2323 nga 5263 kuti ndërsa rezultatet tregojnë se kryeson PS me 76 mandate teksa...

Lajmet e fundit