Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

TAG

qazim Mulleti

Debati për komedinë “Prefekti”, regjisori Spiro Duni tregon se veprës do t’i ndryshohet titulli

Rivënia në skenë e komedisë “Prefekti” ka ngjallur debate të shumta mbi veprat e kohës së regjimit komunist, për shkak se në këtë veprër...

Familja e Qazim Mulletit i përgjigjet Braçes: Shko laj gojën more shërbëtor! Ku merr vesh ti nga politika

Familja Mulleti i përgjigjet deputetit socialist Erion Braçe, i cili paraditen e sotme publikoi një dokument të vitit 1942 që tregonte se Prefekti i...

Erion Braçe nxjerr DOKUMENTIN e 1942-shit, kur Qazim Mulleti njoftonte “me nder” se ekzekutimi i partizanëve ishte kryer “rregullisht”

Shfaqja e komedisë "Prefekti" në Teatrin Kombëtar për fetsta e Nëntorit, ka ngjallur debat. Ka nga ata që janë reshtuar pro "Prefektit" që lidhet...

Vendosja në skenë e komedisë “Perfekti”, reagon mbesa e Qazim Mulletit: Më vjen keq për ata aktorë që merren me të tilla gjëra

Teatri Kombëtar vendosi që me rastin e festave të 28 dhe 29 nëntorit të lexojë online në Facebook pjesë nga vepra “Prefekti” të Besim...

Lajmet e fundit