Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

TAG

Qafe Thane

Maqedonia e Veriut miraton ligjin për ndërtimin e Koridorit 8, do kalojë në Gostivar e Strugë, dhe do të dalë në Qafë Thanë

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar dje Ligjin për ndërtimin e Korridorit 8. Tenderin për projektimin dhe ndërtimin e Koridorit 8 e ka...

Prej 3 ditësh e bllokuar, lajm i mirë nga dogana e Qafë Thanës për punëtorët sezonalë

Pika kufitare në Qafë Thanë ka vijuar sot punën normalisht, duke lejuar kalimin e punëtorëve sezonalë drejt Maqedonisë së Veriut, përveç 10 personave që...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim DROGE, arrestohet në Qafë Thamë 39-vjeçari, pritet ekstradimi drejt BRAZILIT

Një 39-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar ka rënë në prangat e policisë në Qafë Thanë. Në pranga ka rënë shtetasi F. V., 39 vjeç,...

Punëtorët sezonalë të bllokuar në Qafë Thanë: Kemi 2 ditë, maqedonsi thotë nuk do kaloni! Çfarë bën shteti jonë? Edi Rama…

Punëtorët sezonalë shqiptarë që shkojnë në Maqedoninë e Veriut, prej ditës së djeshme janë bllokuar në Pikën e Kalimit Kufitar të Qafë Thanës, shkruan...

Emigrantët kthehen në Shqipëri për pushime, fluks i lartë hyrjesh në kufi

Emigrantët kanë zgjedhur që pushimet edhe këtë vit t’i kalojnë në vendin e tyre. Një numër i lartë kanë hyrë ditën e sotme në...

Fundjava sjell fluks në Qafë-Thanë, qytetarët zgjedhin bregdetin shqiptar për të pushuar

Këto ditë të nxehta qershori kanë sjellë dyndje turistësh në pikën e kalimit kufitar të Qafë-Thanës. Shtetas nga Maqedonia kanë zgjedhur që këtë fundjavë...

Sherr mes policit dhe shoferit në Qafë Thanë, ky i fundit kërkon t’i zërë kokën me derë, efektivi e kap nga fyti (VIDEO)

Një video ku shihet një polic dhe një shofer kamioni teksa zihen është bërë virale në media sociale. Pamjet janë filmuar nga kalimtarët e...

Ishte në kërkim se falsifikonte tamponët, arrestohet në Qafë-Thanë 41 vjeçari nga Tirana: Po tentonte të dilte nga Shqipëria

Një 41 vjeçar është arrestuar nga Policia, pasi ishte shpallur në kërkim për falsifikimin e rezultateve të tamponave të covid-19. Ky shtetas, ka tentuar...

Temperaturat e larta dhe lehtësimi i masave, mijëra qytetarë të Maqedonisë së Veriut vizitojnë Shqipërinë në fundjavë

Tempertaurat e larta dhe lehtësimi i masave anti-COVID ka bërë që në Shqipëri të dynden mijëra qytetarë nga Maqedonia e Veriut.Nga pika e kalimit...

Pas heqjes së karantinës, rritet ndjeshëm numri i lëvizjes në Qafë Thanë

Që pas heqjes së karantinës është rritur ndjeshëm lëvizja në pikën e kalimit kufitar të Qafë Thanës. Bëhet me dije se gjatë 24 orëve të...

Lajmet e fundit