Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
4.6kmh
75 %
Die
11 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
16 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

QAFE BOTE

EMRI/ Shqiptari “kokëfortë” thyen traun e doganës greke, policia e ndjek për rreth 30 km, shoferi përplas makinën e tyre

Një automjet i cili vinte nga Shqipëria ka thyer traun e doganës greke të Mavromatit (Qafe-Botë). Raportohet se shoferi i mjetit, Gardian Mirukaj,39 vjeç...

Radhë e gjatë mjetesh në Pikën Kufitare të Qafë Botës, pala greke punon vetëm me 1 sportel, qytetarët të detyruar të kryejnë testet e...

Radhë të gjata mjetesh në Pikën Kufitare të Qafë Botës, teksa shkak për këtë është bërë testi i shpejtë që u kërkohet qytetarëve që...

Kapen me shkelje në procedurat e zhdoganimit, doganierët e Pikës Kufitare në Qafë Botë vijojnë punën pa u shqetësuar (Emrat)

Pesë persona janë çuar në hetim ku tre prej tyre rezultojnë të jenë doganier në Pikën Kufitare të Qafë Botës, pasi mbi ta rëndon...

Greqia hap kufijtë me Shqipërinë, Pika Kufitare e Qafë Botës punon 24 orë, në 13 korrik hapet dogana e “Tre Urave”

Greqia ka hapur kufijtë me Shqipërinë, pasi pika doganore e Qafë Botës tashmë punon 24 orë, ndërkohë lejohet edhe kalimi i kamionëve dhe autobusëve.Lajmin...

Pas ndërhyrjes së minatorëve të Igumenicës, qeveria greke merr VENDIMIN, hap më 7 qershor doganën e Qafë Botës

Qeveria greke ka vendosur që nga data 7 qershor të hap pikën doganore të Qafë Botës. Ky vendim është marrë pas kërkesës së bërë nga...

Fluks i papërballueshëm në Kakavijë, kryebashkiaku i Finiqit apel Greqisë për të disatën herë: Një ferr për ata që guxuan të ktheheshin në shtëpi,...

Kryetari i Bashkisë së Finiqit Kristo Kiço, i ka bërë thirrje për të disatën herë Greqisë, për hapjen e doganës Qafë-Botë, për të lehtësuar...

U kap me 33 pako lëndë narkotike dhe me pistoletë në Qafë Botë , shkarkohet nga detyra doganieri

Doganieri 36 vjeçar Arten Ibrahimi, i kapur me 33 pako me lëndë narkotike dhe me pistoletë të tipit TT në pikën kufitare të Qafë...

LLESHAJ shpalos investimet e mëdha për 2020: Godinë e re për Policinë Shkencore në 30 vite, flotë me 150 mikrobusë dhe 50 fuoristrada (PROJEKTET...

Është pika kufitare në Qafë-Botë, investim që do të bëhet me bashkëpunim me BE.  Edhe kufiri jugor i vendit e ruajtja e tij...

Tentoi të trafikonte 32 kg drogë drejt Greqisë, arrestohet i riu në Qafë Botë

Një person është arrestuar nga Policia Kufitare e Qafë Botës për trafikim të lëndëve narkotike, nëpërmjet kufirit jeshil me shtetin grek. ...

Fluks lëvizjesh në Qafë – Botë, radhë e gjatë automjetesh në hyrje drejt Shqipërisë

Me ardhjen e fundit të gushtit, edhe emigrantët shqiptarë kanë përfunduar pushimet e tyre dhe kanë filluar të kthehen në vendet e punës në...

Lajmet e fundit