Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

pylli i sodes

Zjarr i madh në pishat e Pyllit të Sodës në Vlorë, zjarrfikësit në “luftë” me flakët

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në Pyllin e Sodës në Vlorë. Bëhet me dije se zjarri i madh ka rënë nën...

U vihet flaka pemëve në pyllin e Sodës, zjarri rrezikon të përhapet në zonë (FOTO)

Disa vatra zjarri të qëllimshme janë konstatuar mbrëmjen e sotme në pyllin e Sodës, Vlorë. Zjarri rrezikon që të përhapet për shkak se kanë...

Eshtrat e gjetura në pyllin e Sodës, reagon policia e Vlorës: Dyshohet se nuk janë të natyrës njerëzore

Policia e Vlorës ka reaguar në lidhje me mbetjet kockore që janë gjetur ditën e sotme në pyllin e Sodës. Policia njofton se dyshohet se...

“30 vjet, nuk vajti këmbë njeriu të pastronte Pyllin e Sodës”, Rama ironizoi sot Dritan Lelin, por “mushkëritë e Vlorës” janë përgjegjësi e Ministrisë

Kryeministri Edi Rama mblodhi sot në Durrës kryebashkiakët e vendit, për situatën me pastrimin e territorit. E pranishme ishte dhe kryebashkiakja e Shkodrës Voltana...

Zjarr në Pyllin e Sodës në Vlorë, dyshohet e qëllimshme, policia “kreh” zonën për të rënë në gjurmët e autorëve

Një vatër zjarri ka rënë sot në Pyllin e Sodës në Vlorë. Flakët kanë djegur një sipërfaqe të konsiderueshme të pyllit, ndërsa dyshohet për...

Sherr me THIKA te ‘Pylli i Sodës’ në Vlorë, 26 vjeçari goditet në zemër dhe humb jetën (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku dy të rinj janë konfliktuar me thika me njëri tjetrin. 26...

Luajti futboll me shokët te Pylli i Sodës, pezullohet SHEFI i Qarkullimit Rrugor në Vlorë dhe polici që nuk raportoi, gjobiten dhe karantinohen 9...

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka gjobitur dhe ka detyruar të karantinohen 10 qytetarë në Vlorë, pasi po luanin futboll në Pyllin e...

Tjetër aksident i rëndë në Vlorë, makina përplas një person me biçikletë, largohet nga vendngjarja

Një tjetër aksident i rëndë është regjistruar këtë pasdite në qytetin bregdetar të Vlorës. Në vendin e quajtur 'Pylli i Sodës',...

Shqipëria çel sezonin turistik, pylli i Sodës në gjendje të mjerueshme

Teksa pak ditë na ndajë nga çelja zyrtarisht e sezonit turistik në të gjithë vendin, gjendja në pyllin e famshëm të Sodës në Vlorë...

Lajmet e fundit