Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
6.2kmh
90 %
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

pyjet

Lufta për të shpëtuar pyjet është lufta për të shpëtuar të ardhmen tonë

Shkruan kreu i PAA, Agron Duka Mbrojtja e pyjeve është mbrojtja e jetës. Të angazhohemi të gjithë për ta ndalur këtë katastrofë. Falenderoj banorët e këtyre...

Dogjën hektarë me pyje dhe ullinj, policia arreston dy persona në Fier dhe Mallakastër (EMRAT)

Dy shtetas janë arrestuar nga policia pasi akuzohen për zjarrvënie të qëllimshme. Uniformat blu bëjnë me dije se në Mallakastër ështën ndaluar shtetasi Emiraldo Ahmetaj,...

Kishin urdhër dëbimi nga Greqia, 2 shqiptarët kapen në pyjet e Janinës me 38 kilogram kanabis

Dy shqiptarë janë arrestuar në flagrancë ditën e sotme në një zonë pyjore të Janinës, pasi po transportonin 38 kilogram kanabis.Policia e Janinës...

Prenë pyjet, procedohen penalisht 3 persona dhe inspektori

Tre persona janë proceduar penalisht nga Policia e Shkodrës pasi u kapën në flagrancë me 30m2 lëndë drusore të prera ilegalisht. ...

‘Do të vras ty dhe fëmijët’, kërcënohet me jetë Ened Mato, denoncoi prerjen e pemëve në Korab

Ened Mato është kërcënuar me vrasje. Newsbomb.al. mëson se themeluesi i 'Ecovolis' është kërcënuar pas denoncimit të bërë nga vetë ai...

Denoncimi: Firma fantazëm, batërdi me pyjet përmes falsifikimeve

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar këtë herë një firmë që shfrytëzon pyjet në Bulqizë. Sipas Berishës, firma fantazëm përmes falsifikimeve...

“Çmendet” Bashkia, tenderon pyjet madje i paguan fituesit gjithë kostot e trasportit dhe karburantit

Nga ana tjetër po këtë lëndë drusore të përfituar nga pala kontraktore bashkia përmes të njëjtit prokurim kërkon ta riblejë për shkollat dhe...

Elbasan, rrezikohet shfarosja e pyjeve halorë

Duket se zonat pyjore nuk rrezikohen vetëm në zonën e verës nga zjarret dhe prerja e paligjshme. Me hyrjen e stinës së ftohtë pyjeve...

Lajmet e fundit