Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

putin

Putin nënshkruan ligjin për aneksim të katër rajoneve ukrainase

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar edhe zyrtarisht dokumentet për aneksim të katër rajoneve ukrainase. Donjeku, Luhansku, Hersoni dhe Zaporizhja janë rajone që kontrollohen...

Mediat e huaja: Zbulohet plani Putin, do testojë armë bërthamore në kufi me Ukrainën

Lufta në Ukrainë ka arritur në ditën e 223-të, ndërsa Vladimir Putin po planifikon të testojë një armë bërthamore në kufirin me Ukrainën. Ky fakt...

“I pikëlluar nga lumenjtë e gjakut”, Papa Françesku thirrje Putin: Ndalo luftën në Ukrainë! Zelensky të jetë i hapur për paqe

Gjatë meshës së dielës, Papa Françesku ka folur për luftën në Ukrainë, sidomos për rritjen e numrit të viktimave dhe rrezikun e përdorimit të...

Shifra të frikshme, gazeta ruse: Putin planifikon të dërgojë në Ukrainë një ushtri prej 1.2 milionë personash

Një gazetë e pavarur ruse thotë se presidenti Vladimir Putin planifikon të rekrutojë rreth 1.2 milionë qytetarë, për t’i dërguar në luftë në Ukrainë. Lajmi...

Zelensky: Putin nuk luan “bllofin” kur kërcënon me armë bërthamore, mund ta bëjë realitet

Presidenti i Ukrainës, Volodomyr Zelensky thotë se nuk beson që presidenti rus Vladimir Putin po “luan bllofin” kur kërcënon të përdorë armë bërthamore, teksa...

Rusët ikin nga vendi pas urdhërit të Putin, BE në debat nëse do t’i pranojë

“BE-ja duhet të tregojë se është e hapur për ata që nuk duan të bëhen vegël nga Kremlini". Kështu tha presidenti i Këshillit Evropian Charles...

Shefi i politikës së jashtme të BE paralajmërojn: Putin nuk po luan bllofin me armët bërthamore

Vendet e Bashkimit Evropian duhet të marrin seriozisht kërcënimet e Vladimir Putinit, se ai mund të përdorë armë bërthamore në konfliktin në Ukrainë, ka...

Kërcënimi i Putin për përdorimin e armëve bërthamore, mblidhen me urgjencë ministrat e Jashtëm të BE

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian janë mbledhur me urgjencë, pas deklaratave të presidentit rus, Vladimir Putin për përdorimin e armëve bërthamore. Ministrat e Jashtëm...

“Nuk tha asgjë të re”, Zelensky i përgjigjet Putinit: Ai dëshiron të mbysë Ukrainën në gjak, nee do vazhdojmë planin tonë

"Vladimir Putin dëshiron të mbysë Ukrainën në gjak ", tha presidenti ukrainas në një intervistë për gazetën "Bild" në përgjigje të kërcënimeve të homologut...

Erdogan: Të ashtuquajturat “referendume” që Rusia do mbajë në Ukrainë, nuk do pranohen kurrë nga Turqia

Zyrtarët e mbështetur nga Rusia në disa pjesë të Ukrainës kanë njoftuar planet për të mbajtur referendume për bashkimin me Rusinë. Ukraina i ka...

Lajmet e fundit