Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

Pushteti

Konfiskimi i RTV Ora, drejtori Brahim Shima: Do të mbajmë linjën editoriale, por sinjali mund të mbyllet nga pushteti

Drejtori i Informacionit në RTV Ora, Brahim Shima thotë se televizioni do të mbajë linjë editoriale që ka pasur deri më sot, edhe pas...

SONDAZHI I REVISTËS NEWSBOMB 9 muaj para zgjedhjeve/ Pushteti dhe Opozita “rrotë më rrotë”

9 muaj para zgjedhjeve, rezultatet e sondazheve japin një panoramë të përafërt se çfarë duan e nuk duan shqiptarët. Duket se mazhoranca nuk është...

Edi Rama flet në Asamblenë e PS: Pushtetin nuk na e japin punësimet në shtet, por njerëzit! Shikoni si janë katandisur kundërshtarët

Kryeministri Edi Rama është shprehur në punimet e Asamblesë së PS, se të gjithë duhet të kthejnë sytë nga njerëzit sepse garancinë për të...

“Shpërthen” Nikoll Lesi: Një pjesë të politikanëve i kam mbajtur me “bukë”! Këta të hedhin edhe sheqerin në kafe kur kanë nevojë, por harrohen...

Nga Nikoll Lesi Në këto 30 vite në media e në politikë kam parë se si janë në opozitë, shumica e politikanëve vendimmarrës që kanë...

Protestat e opozitës, Salianji: Nuk e bëjmë për pushtet, por për të ndryshuar sistemin

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, pranoi se ndryshimi që kërkon të sjellin protestat e opozitës shkon përtej përfitimit politik.  ...

Lajmet e fundit