Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021

TAG

pushtet

Formohet koalicioni i ri qeveritar në Izrael, rrëzohet pas 12 vitesh nga pushteti Banjamin Netanyahu

Deputetët opozitarë në Izrael kanë nënshkurar marrëveshjen për formiminin e qeverisë së re që do të rrëzojë nga pushteti pas 12 vitesh kryeministrin Benjamin...

Endri Shabani tregon “sekretin” që e mban Edi Ramën në pushtet: Në vitin 2017 mund të kishim patur një qeveri tjetër

Kryetari i Nismës Thurje, Endri Shabani, ka folur ditën e sotme mbi aktualitetin politik në Shqipëri, ku ka zbuluar edhe “sekretin” që po e...

“E kam themelin e krenarisë”, Rama në Njësinë 1 në Tiranë: Pushteti i zyrës së kryeministrit nuk ka qenë kurrë i imi, por i...

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi me qytetarë të Njësisë 1 në Tiranë është shprehur se nuk e ka përdorur për asnjë moment pushtetin...

Gratë me pushtet, shqiptaret ua kalojnë europianeve në politikë dhe ekonomi

Gratë në pushtet zënë pozicione që iu falin autoritet, ndikim dhe në të njëjtën kohë përgjegjësi. Historikisht pushteti dhe pozicionet drejtuese kanë qenë më...

Gent Strazimiri flet me EMRA: Kush janë PERSONAT që e mbajnë Ramën në pushtet

Ish-deputeti i PD-së, Gent Strazimiri, në një konferencë për shtyp komentoi deklaratat e kryeministrit Edi Rama në takimin me Policinë e Shtetit në Ministrinë...

‘Pushtet pa zgjedhje nuk ka më’, Braçe për vendimin e Metës: Deformim i demokracisë dhe krim kushtetues

Zëvendës kryeministri Erion Braçe ka reaguar pasi presidenti Ilir Meta zyrtarizoi anullimin e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Braçe thotë se...

Berisha bën deklaratën e fortë: Me Ramën kryeministër opozita nuk vjen KURRË në pushtet

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se me Edi Ramën në krye të qeverisjes, opozita nuk vjen kurrë në pushtet.  “Unë për vete do...

Opozita braktis seancën, reagon Rama: Po të jetë për ata, PS rri 1000 vjet në pushtet

Pas braktisjes së sallës së kuvendit nga deputetët e opozitës, ka marrë fjalën kryeministri Edi Rama i cili tha se prania e opozitës nuk...

Të rinjtë në Shkodër flasin: Cfarë kërkojmë nga pushteti

Sot, në Shkodër, u prezantuan te dhënat e studimit "Të Rinjtë flasin" i cili tregoi se si të rinjtë shkodranë vlerësojnë me një sistem...

Basha publikon me emër dhe mbiemër ‘kriminelët’ e koalicionit PS-LSI (Video)

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar sot me emër dhe mbiemër ‘kriminelët’ e koalicionit PS-LSI nëpërmjet një video të shpërndarë në rrjetet...

Lajmet e fundit