Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
3.6kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

punetore

S’ka punonjës për furrat, në Berat paralajmërohet shtrenjtimi i bukës; Shoqata: Për të mbajtur punëtorët pagat janë rritur 80%

Mungesa e fuqisë punëtore po shton kostot edhe te prodhuesit e bukës. Prej muajit shtator të vitit të kaluar, për shkak të mungesës së...

Punonjësit nga Bangladeshi braktisin punët në Shqipëri, ikin natën nga Vlora

Numri i punonjësve në sektorin e turizmit në Vlorë, ka rënë ndjeshëm. Mesa duket sezoni turistik do të ketë vështirësi në rritjen dhe cilësinë...

Bizneseve u largohen punëtorët nga Bangladeshi, kërkojnë ndërhyrjen e shtetit për hartimin e një plani kombëtar

Kriza e mungesës së punëtorëve po ndihet në të gjithë sektorët e ekonomisë, duke u kthyer në një nga problemet më të mprehta të...

Gjiganti Microsoft do të shkurtojë 10.000 vende pune

Korporata e teknologjisë, Microsoft, do të shkurtojë 10.000 vende pune. Ky është rundi i fundit i shkurtimeve të vendeve të punës në këtë korporatë. Shkurtimi...

E rëndë në Turqi, vinçi rrëzon materialet e ndërtimit mbi punëtorët që flinin, 6 të vdekur

Gjashtë punëtorë ndërtimi janë shtypur për vdekje në një aksident tragjik në Turqi,pasi një vinç ka rrëzuar aksidentalisht ngarkesën sipër tyre. Dy persona të tjerë...

Punonjësit shqiptarë punojnë më ngadalë nga të gjithë në Europë dhe nuk kanë presion për afatet

Punonjësit shqiptarë mund të kenë orët më të gjata të punës në Europë, por rezulton që kanë shpejtësi më të ulët në kryerjen e detyrave...

Apeli i ambasadorit: Ne kemi nevojë në Angli për punëtorë, por jo ilegalisht! Mos u shfrytëzoni nga keqbërësit

Ambasadori britanik në Shqipëri, Alastair King-Smith ju është drejtuar me një mesazh emigrantëve shqiptarë dhe familjeve të tyre, që të mos rrezikojnë jetën e...

Çfarë po ndodh me Twitter? Kompania mbyll zyrat, punëtorët njoftohen me një mesazh

Twitter u ka thënë punonjësve se ndërtesat e zyrave të kompanisë do të mbyllen përkohësisht. Sipas BBC, punëtorëve iu tha se zyrat do të...

Plagosen dy punëtorët e ndërtimit, procedohet drejtuesi teknik dhe adminsitratori i firmës në Tiranë

Dy punëtorë janë aksidentuar gjatë kohës që ishin duke punuar në një pallat ndërtimi në Tiranë. Shtetasit me iniciale A. L dhe R. P, kanë...

Lajmet e fundit