Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

punesim

Meta dekreton ligjin e marrëveshjes me Zvicrën, 8.8 milion euro për punësimin e të rinjve në Shqipëri

Presidenti i Republikës, ilir Meta, sot ka dekretuar marrëveshjen me Zvicrën për projektin “Aftësi për punë”. Përmes,  këtij projekti parashikohet që vendit tonë, deri më...

Risia digjitale, si të gjesh punë dhe të punësosh shpejt

Tregu i punës është dinamik dhe po ndryshon shpejt. Agjencia Kombetare e Shoqërisë së Informacionit mundëson për herë të parë një sistem dhe infrastrukturë...

Ndryshon skema për punësimin te privati; Do subvencionohet nga shteti paga minimale për të papunët e dalë deri më 31 dhjetor 2020

Qeveria do të mbështesë me subvencionimin e pagës minimale të gjithë të papunët e dalë nga periudha 10 mars-31 dhjetor 2020 në rast se...

Deklarata për punëtorët nga Bangladeshi, Rama: Punëtori i huaj është diçka normale, nuk jetojmë në bunkerin e Enver Hoxhës

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar deklaratën e tij për kompanitë shqiptare që të marrin punëtorë nga Bangladeshi.Ai tha se kjo është diçka normale që...

Çfarë të bëni nëse nuk jeni gati të ktheheni në zyrë

Ka shumë arsye se pse mund të mos doni të ktheheni në zyrë. Nëse jetoni në një qytet, ndoshta është frika për të hipur...

Udhëtim dhe punësim në SHBA, ja programi që ofron ambasada amerikane për studentët

Ambasada Amerikane  fton studentët shqiptarë bëhen pjesë e një programi veror për punësim dhe udhëtim përreth Shteteve të Bashkuara. Tashmë të...

Punësohen 373 studentë ekselentë në administratë, Rama: Në lajme del ngelësi që bërtet

Kryeministri Edi Rama po mban sot një takim me 373 studentët ekselentë fitues të Platformës 'Punë të Mbarë', të cilët kanë fituar një vit...

Meta takim me një grup personash me aftësi të kufizuar: Më shumë punësim për ta

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta priti sot në një takim një përfaqësi të Personave me Aftësi të Kufizuar. Pasi u njoh...

‘O plako s’ ka vend pune’, Rama përgjigjet nga foltorja e Kuvendit: Ka punë po s’ ka specialistë

Duke folur nga foltorja e Kuvendit, kryeministri Edi Rama ka folur edhe për punësimin ne vend. “O plako s’ ka vende...

Deputeti biznesmen i PD hap akademi falas për 10 mijë të rinj: Mos u varni nga politika, kapni majat

Deputeti i PD, njëherazi biznesmen, jep alarmin për ikjen e të rinjve shqiptarë nga vendi. Ai u bën thirrje të rinjve...

Lajmet e fundit