Tirana
overcast clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.6kmh
90 %
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

pune

Shpallen 50 vende të lira pune për gardistë, ja kushtet që duhet të plotësojnë kandidatët

Ministria e Brendshme ka shpallur 50 vende të lira pune për pozicionin “gardist”. Në njoftimin e bërë nga vetë ministria bëhet me dije se...

Rrëfehet vajza e Niko Peleshit: Kam punuar në call center si të gjitha gocat, por në bankë kam zero lekë

Aleksia Peleshi, vajza e ministrit të Mbrojtjes Niko Peleshi, në një intervistë ka thënë se disa muaj më parë ka punuar në call center....

Shqiptarët po punojnë më pak në 2021, vetëm 59% e popullsisë nga 15-64 vjeç janë të angazhuar me punë

Nga totali i popullsisë në moshe pune (15-64 vjeç) vetëm 59 për qind e tyre raportuan se punojnë, sipas të dhënave të INSTAT për...

Pagesa për një orë punë në Bashkimin Europian: Një qytetar danez fiton në ditë më shumë se paga minimale mujore në Shqipëri

Eurostat ka bërë publike shifrat e vitit 2020 se sa paguhet një orë pune në vendet e Bashkimit Europian, ku shihet se diferencat mes...

E RËNDË/ Babai i katër fëmijëve, 53-vjeçari shqiptar vdes në vendin e punës në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një 53-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në vendin e tij të punës. ...

RREGULLI I RI/ Plotësohet kuota prej 300 personash, pala greke pezullon punën në Kapshticë (APELI I POLICISË)

Numri prej 300 personash për të kaluar kufirin në Kapshticë për në Greqi është plotësuar, kësisoj pala greke ka pezulluar punën. ...

Çfarë të bëni nëse nuk jeni gati të ktheheni në zyrë

Ka shumë arsye se pse mund të mos doni të ktheheni në zyrë. Nëse jetoni në një qytet, ndoshta është frika për të hipur...

Vendimi: 880 vende vakante në administratë, ja lista e plotë

Plot 880 punonjës janë planifikuar për tu rekrutuar si pjesë e administratës shtetërore gjatë vitit 2020. Në mbledhjen e sotme, qeveria...

Një grua si Emina Çunmulaj! E martuar me miliarderin, modelja bën punët e shtëpisë (FOTO)

Emina Çunmulaj është një ndër shqiptaret më të komentuara. Modelja shqiptare jeton prej vitesh në SHBA, ndërsa është e martuar me një biznesmen mjaft...

LUMTURIA është çelësi i suksesit në PUNË, dhe jo e kundërta (ÇFARË THONË STUDIMET)

Mjafton të punosh shumë, dhe mbi të gjitha, të kesh sukses, për të qenë të lumtur. Ose, të paktën, më të lumtur sesa jemi...

Lajmet e fundit