Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

puna

‘Do vazhdoj punën me të njëjtin përkushtim’, Lala: Kërcënimet e gazetarëve nuk janë marrë seriozisht

Duke rrëfyer  tmerrin e përjetuar natën kur është sulmuar me armë shtëpia e prindërve të saj, gazetarja Klodiana Lala është shprehur e bindur se...

Nga shitja e fiqve deri te babysitter, ja punët që kanë bërë më parë VIP-at shqiptarë (VIDEO)

Ata janë sot ndër personazhet më të njohur, por puna e tyre e parë nuk ka patur asnjë lidhje me profesionin. ...

Ndiheni sikur puna po jua ‘merr shpirtin’ dita-ditës? 5 mënyra se si ta shmangni

-53% e punonjësve shprehen se ndihen shumë të lodhur dhe të mbingarkuar Një Shoqëri për Menaxhimin e Burimeve Njerëzore zbuloi se mbingarkesa dhe lodhja...

Një ditë pas vizitës së Telat Xhaferit, ndërpritet puna në kufirin doganor me Maqedoninë, zbulohet shkaku

Një ditë pas vizitës dy-ditore në Tiranë e kreut të kuvendit të Maqedonisë, Telat Xhaferi ndërpritet puna në kufirin shqiptar me shtetin maqedonas. ...

U përfshi në fushatë, ministrja teknike hetim për drejtoreshën e PS-së

Ministrja teknike e Financave, Helga Vukaj ka kërkuar hetim për drejtoreshën e Tatimeve në Vlorë, Pranvera Resulaj. Mësohet se Resulaj akuzohet se është përfshirë në fushatën...

Ndërtimi i HEC-it në Valbonë, gjykata lejon vijimin e punimeve

Gjykata Administrative ka lejuar vijimin e punimeve në HEC-in e Valbonës. Qenë pikërisht banorët e zonës dhe Shoqata Toka ata të...

Gjykata europiane: Koha e shpenzuar nga shtëpia në punë të llogaritet si “orë pune”

Një prej pjesëve më të vështira të ditës, pa nisur ende puna, është rruga shpesh herë e gjatë, e lodhshme, me trafik në vapë...

Drejtori i Inspektoriatit të Punës, Ylli: 470 punonjës të rinj në skemën e sigurimeve, u gjetën në të zezë

Drejtori i Inspektoriatit të Punës, Dritan Ylli, në përfundim të sezonit turistik, bëri një takim me punonjës në një prej subjekteve të sektorit hoteleri-turizëm....

1 Maji- Dita Ndërkombëtare e Punëtorëve, në Shqipëri kalon në heshtje

1 Maji njihet si Dita Ndërkombëtare e Punës. Ky manifestim lindi nga lufta e punëtorëve për të kërkuar dhe siguruar të drejtat, liritë dhe...

“Panairi i Punës”, Basha: I vetmi kantier që punon është ai i vjedhjes dhe zhvatjes

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar në Facebook pas çeljes së Panairit të Punës dhe deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili...

Lajmet e fundit