Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

puna

Pacolli rrëfen për suksesin në punë: Çdo gjë që ndodh ka arsyen e vet!

Politikani Behgjet Pacolli ka treguar për rrugëtimin e tij gjatë kohë që qëndroi në Zvicër. Në një postim në Facebook, biznesmeni thotë se u largua...

Rritja e moshës që lë punën dhe ulja e kohës së gëzimit të pensioneve nga pandemia, në 2020

Koha e gëzimit të pensionit pësoi një ulje të ndjeshme në vitin 2020 si për meshkujt dhe për femrat. Sipas të dhënave zyrtare nga...

Zbulimi i befasishëm: Orari zyrtar është 8 orë, por ja sa orë punojmë realisht në ditë

Studimi më i ri në Mbretërinë e Bashkuar ka zbuluar se produktiviteti i punonjësve është vetëm 2 orë e 53 minuta. ...

Puna VRET, ka një mënyrë për ta shmangur, më shumë autonomi

“Stresi në punë vret” është një shprehje e përdorur gjerësisht, në bazën e së cilës qëndron një themel i fortë i së vërtetës. Ky...

STUDIM I RI/ Buzëqeshja ‘false’ e rrezikshme për shëndetin e punonjësve

Shumë profesione  kërkojnë që punonjësit të jenë të buzëqeshur gjatë gjithë orarit por sipas një studimi të ri kjo është shumë e rrezikshme për...

VIDEOJA VIRALE/ Shqiptari i përvishet komentuesve: Vdisni për dallavere (Zbulohet puna që bën në të vërtetë)

Videoja e dy shqiptarëve që filmonin banesat në Itali u bë shumë shpejt virale në rrjetet sociale. Dy persona me makinë...

U tha se do punonte në Itali, Arjola Shehu tregon pse u anulua projekti

Pak muaj më parë u përhap lajmi se moderatorja Arjola Shehu do të braktiste median shqiptare për një projekt në Itali. ...

Rama i kërkon ndjesë publikisht gruas së larguar nga puna: Përgjegjësia e qeverisë! Më vjen shumë zor se jam…

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me qytetarët që kanë aplikuar në platformën e bashkëqeverisjes për problemet e tyre.  ...

Ligji i ri, si përfitohet kontrata dhe viza e punës në Gjermani

Projektligji i ri i ardhjes së fuqisë punëtore nuk do ta shmangë nevojën e aplikimit për vizë pune. Lind pyetja se a do të...

‘Do vazhdoj punën me të njëjtin përkushtim’, Lala: Kërcënimet e gazetarëve nuk janë marrë seriozisht

Duke rrëfyer  tmerrin e përjetuar natën kur është sulmuar me armë shtëpia e prindërve të saj, gazetarja Klodiana Lala është shprehur e bindur se...

Lajmet e fundit