Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

PS

Deputetja Bozo flet për situatën kaotike në Kuvend: Më zuri koka në seancë, ky vetëm revolucion nuk është

Deputetja e PS, Luljeta Bozo ka folur në lidhje me situatën e krijuar në Kuvend. Ajo u shpreh se ishte e pranishme vetëm 45 minuta...

ISP nxjerr ofendimet e përdorura në Kuvend: Parlamenti ynë është zhgënjyes dhe shokues për gjuhën denigruese që përdor

Instituti i Studimeve Politike ka bërë kritika për seancën e djeshme, ku deputetët kanë përdorur një fjalor ofendues. ISP ka ndarë në një tabele ofendimet...

“Kryesia e PS nuk është mbledhur për çështjen McGonigal”, Ditmir Bushati komenton çështjen që po i “vë zjarrin” politikës së ditës

Ditmir Bushati pas një periudhe të gjatë pauze është shfaqur dje në LOG me Endri Xhafon në PanoramaTV. Ish-kryediplomati shqiptar, tani anëtar kryesie i Partisë...

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Damian Gjiknuri paraqitet në SPAK

Ish-ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Damian Gjiknuri mëngjesin e sotëm është paraqitur pranë ambienteve të SPAK. Mësohet se Gjiknuri...

PS kërkon përjashtimin e deputetëve të PD, Salianji: Njerëz të lidhur me krimin duan t’i mbyllin gojën opozitës

Deputeti i Partisë Dempkratike, Ervin Salianji ka folur pas mbedhjes së Komisionit të Votmit dhe Etikës, ku PS kërkoi përjashtimin për 10 ditë nga...

Prokurorë e gjyqtarë te Aktivisti? PS paralajmëron përballje ligjore: Janë manipuluar të dhënat nga kundërshtarët tanë të çoroditur

Partia Socialiste thotë se lista me emra e publikuar mbrëmjen e djeshme është manipuluar dhe fabrikuar qëllimisht për të hedhur baltë mbi këtë forcë...

Ndërpritet me debate mbledhja te Etika, PS kërkon përjashtimin e 8 deputetëve “rebelë” të PD

Me debate të zjarrta është zhvilluar ditën e sotme Komisioni i Votimit dhe Etikës. Në këtë mbledhje po diskutohet për kërkesën e 7 deputetëve...

Përfundon mbledhja e Konferencës së Kryetarëve, Alibeaj: PS nuk pranoi të zhvillojë interpelancën me Ramën për McGonigal, fshihet pas Spiropalit

Pas përfundimit të Konferencës së Kryetarëve, Enkelejd Alibeaj, në një deklaratë për mediat u shpreh se në mbledhje kërkuan interpelancë me kryeministrin Edi Rama,...

Kërkuan përjashtimin e tij dhe 7 kolegëve të PD, Salianji tallet me deputetët socialistë: Pupacët që nuk flasin kurrë qenkan shqetësuar

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka reaguar menjëherë pas dorëzimit të kërkesës nga ana e Partisë Socialiste lidhur me përjashtimin me 10 ditë...

PS kërkon 10 ditë përjashtim për tetë deputetë të PD: Bllokuan foltoren e Kuvendit dhe fyen Nikollën (EMRAT)

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin me 10 ditë nga seancat plenare për tetë deputetë të PD-së, që sipas tyre kanë penguar zhvillimet në seancat...

Lajmet e fundit