Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

PS

KQZ regjistron PS dhe Partinë e Lirisë për zgjedhjet e 14 majit, PD në shqyrtim

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar këtë të enjte kërkesën e Partisë Socialiste dhe Partisë së Lirisë për t’u regjistruar në zgjedhjet vendore të...

Zgjedhjet e 14 majit, Edi Rama mbledh kryesinë e PS, diskutohet për kandidatët

Partia Socialiste ka ndezur motorët për zgjedhjet lokale të 14 majit. Kryeministri Edi Rama ka mbledhur mëngjesin e sotëm kryesinë e partisë pranë ambienteve...

A po shkon Edi Rama drejt 84 mandateve? Lëvizjet në radhët e opozitës çojnë deputetë te PS-ja

Partia Socialiste arriti që në zgjedhjet e fundit parlamentare të kryesonte me 74 deputetë, duke rikonfirmuar Edi Ramën dhe për një mandat të tretë...

“PS po feston me shampanjë”, Curri tregon rrugën si të regjistrohet në zgjedhjet e 14 majit grupimi i Berishës

Analisti Arjan Curri ka thënë se Partia Socialiste duket po i gëzohet vendimit të Gjykatës së Apelit, e cila vendosi të mos njohë Kuvendin...

Parashikimi i Damian Gjiknurit, ja sa bashki do të fitojë PS në zgjedhjet e 14 Majit

Numri dy i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri ka bërë një parashikim për zgjedhjet e 14 Majit. Sipas tij, socialistët me kandidatët që do të...

“Lufta” e Alibeajt dhe Berishës për vulën e PD, Balla: Nuk kam asnjë merak, le të fitojë kush të dojë, shqiptarët të kuptojnë se…

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, jashtë ambienteve të Kuvendi u pyet lidhur me seancën që pritet të mbahet më 3...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, Prokuroria gjen prova të reja, kërkon arrest shtëpie për 6 policët

Prokuroria e Elbasanit ka gjetur prova të reja lidhur me vrasjen e Pjerin Xhuvanit dhe ka kërkuar arrest shtëpie për 6 policë. Bëhet fjalë për...

Mblidhet sërish Komisioni i Etikës, PS kërkon përjashtimin e 6 deputetëve të PD-së

Komisioni i Etikës do të mblidhet ditën e sotme për të shqyrtuar kërkesën e Partisë Socialiste për përjashtimin e disa deputetëve të PD. Komisioni ka...

PS merr “bekimin” e Kol Nikollajt, Konfederata e Sindikatave do mbështesë socialistët në zgjedhjet vendore

Aleati i parë jopolitik i Partisë Socialiste në zgjedhjet vendore të 14 majit është Konfederata e Sindikatave Shqiptare. Këtë e ka deklaruar kryetari i KSSH-së,...

PS kërkon përjashtimin e gjashtë deputetëve të PD, për Spahon “ndëshkim” dyfish (EMRAT)

Një grup deputetësh të Partisë Socialiste kanë kërkuar përjashtimin me 10 ditë të gjashtë deputetëve të PD-së, për të cilët thuhet se shkaktuan zhurmë...

Lajmet e fundit