Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

prrenjas

U plagos nga shpërthimi i granatës teksa punonte tokën, flet 45-vjeçari, si ndodhi ngjarja

Një ngjarje e rënë u regjistrua ditën e sotme në një fshat të Prrenjasit, ku 3 persona mbetën të plagosur nga një granatë e...

VIDEO/ Aksident në Prrenjas, përplasen dy makina, policia në vendngjarje

Një aksident është shënuar ditën e sotme në Prrenjas. Bëhet me dije se në aksident janë përfshirë dy makina. Siç shihet në videon e mëposhtme...

Kërcënoi qytetarin me armë për 3.000 euro, Policia arreston të riun nga Prrenjasi (EMRI)

Një i ri nga Prrenjasi, i identifikuar si Nevzat Spaho, është arrestuar në kushtet e flagrancës nga Policia, pasi ka kanosur me armë një...

Prrenjasi dhe Librazhdi “zbardhen” nga breshëri, dëmtohen të mbjellat

Reshje të dendura shiu kanë përfshirë vendin ditën e sotme, duke shkaktuar probleme të shumta. Veç reshjeve të shumta të shiut, në disa zona vendi...

I vihet tritoli lokalit në Prrenjas, zbulohet pronari, Policia identifikon autorët e ngjarjes

Një shpërthim me tritol ka ndodhur mesnaten e kaluar në një lokal në qytetin e Prrenjasit, duke shkaktuar dëme të shumta materiale. Bëhet me dije...

Rrëshqitje gurësh në aksin Librazhd-Prrenjas, radhë kilometrike mjetesh

Një situatë kaotike është krijuar në aksin rrugor Librazhd-Prrenjas, pas rënies së një masivi gurësh. Mësohet se rënia e gurëve ka bllokuar një korsi të...

Edukatorja e rrallë, vajza me nanizëm kujdeset për fëmijët në Prrenjas

Me hapa të vegjël, por me ëndrra të mëdha, Artiola Vreto ka arritur të kalojë vështirësitë dhe t’ja dalë në jetë. E lindur me nanizëm,...

Vetëvrasja e 48-vjeçarit në Përrenjas, deputeti i PD-së: Në litar nuk e çuan këmbët e veta, e çoi braktisja e shtetit

Nënkryetari i PD-së dhe deputeti Luçiano Boçi ka reaguar për ngjarjen e  rëndë të shënuar në fshatin Rrajcë të Përrenjasit, ku një 48-vjeçar i...

Falsifikuan materialet zgjedhore në 2 qendra votimi në Prrenjas, arrestohen 6 numëruesit e votave (EMRAT)

Numëruesit e zgjedhjeve të 25 prillit: Erald Karriqi, Ylli Kukaj, Durim Alla, Erjon Dashi, Mili Vasku dhe Olgerta Alla, janë arresstuar ditën e sotme...

Dy makina përplasen “kokë më kokë” në Librazhd-Prrenjas, plagosen tre persona (PAMJET)

Tre persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti rrugor që ka ndodhur pasditen e sotme me aksin Librazhd-Prrenjas. Dy prej të...

Lajmet e fundit