Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

provokime

“Provokimet” e fundit me raketa, SHBA dhe aleatët e saj sanksionojnë Korenë e Veriut

Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj kanë vendosur sanksione ndaj tre zyrtarëve të lartë të Koresë Veriore, të lidhur me testimet e fundit...

Greqia e hapur për dialog me Turqinë, Dendias: Ja çfarë duhet të bëjë Ankaraja

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias është shprehur se Turqia duhet të vendosë nëse dëshiron një dialog apo jo. Ai ka theksuar se vendi...

Artan Hoxha paralajmëron policinë: Po vjen festa kombëtare greke, kujdes nga provokimet e nacionalshovinistëve, rifreskoni listën e grekëve që janë shpallur “non grata”

Gazetari Artan Hoxha ka paralajmëruar Policinë e Shtetit dhe drejtorin Gledis Nano që të kenë kujdes në 28 tetor, dita e festës kombëtare greke. Sipas...

Taulant Balla thirrje qytetarëve nga Librazhdi: Mos bini pre e provokimeve! Ata që ngrehin armët ndaj popullit, s’do t’ia hedhin paq

Drejtuesi politik i PS për Elbasanin, Taulant Balla në takimin mbyllës të fushtatës elektorale u ndal në qytetin e Librazhdit, ku tha me bindje...

Lajmet e fundit