Tirana
few clouds
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
43 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

TAG

provimi

Publikohen rezultatet e provimit të Gjuhës së Huaj, ministrja Kushi: Një pjesë e maturantëve kanë shkëlqyer (LINKU)

Janë publikuar këtë të enjte rezulatatet e provimit të Gjuhës së Huaj për Maturën Shtetërore. Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Arsimit, Sporteve dhe Rinisë,...

DEBATET për provimin e letërsisë, ministria ‘JUSTIFIKOHET’ dhe bën lëshime: Po ka gabime në test, por u bë qëllimisht! Hiqen pyetjet me nivel të...

Qendra e Shërbimeve Arsimore (QSHA) ka zhvilluar një takim me të gjitha palët e interesuara dhe ka sqaruar të gjitha pikat që kanë krijuar...

Momente pikante pas përfundimit të provimit të maturës, nxënësit dalin me lot në sy, u hidhen në qafë prindërve (FOTO)

Sot ishte provimi i parë i maturës shtetërore, ai i gjuhës së huaj që ka filluar në orën 10:00. Pas përfundimit...

“Xhuli kaçurrelsja ulej gjithmonë në bankën e parë” , flasin shoqet e Xhulieta Çunit: Po kërkonte që…

Më datë 8 qershor, Xhuljeta Çuni, do të zhvillonte provimin e Letërsisë, nëse Xhafer Mata nuk do ta kishte qëlluar për vdekje, teksa ishte...

Maturantët zhvillojnë sot provimin e gjuhës së huaj, flet Drejtori i Policisë: Po menaxhohet procesi

Ditën e sotme Matura Shtetërore zhvillon provimin e gjuhës së huaj.   Ndërsa në një konferencë për shtyp nga gjimnazi “Asim...

Lajmet e fundit