Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

provimet e matures

Një mundësi e dytë, publikohen DATAT: Ja kur do zhvillohen provimet e maturës, për gjimnazistët që nuk morën notë kaluese

Ministria e Arsimit ka publikuar datat e provimeve të Maturës Shtetërore, për të gjithë ata studentë të cilët nuk arritën të merrnin notë kaluese...

Nisin “ethet” për maturantët, japin nesër provimin e parë, Kushi: Shumë suksese dhe mbarësi për të gjithë!

Maturantët do të zhvillojnë ditën e nesërme provimin e parë në lëndën e gjuhës së huaj. Ministrja e Arsimit dhe Sporteve Evis Kushi i ka...

Ministria e Arsimit cakton datat: Ja kur do të zhvillohen provimet e maturës 2020

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka caktuar datat e zhvillimit të provimeve të maturës për vitin 2020. Ndërsa sot është...

Akuzat për daljen e tezës së maturës, reagon Ministria e Arsimit

Ministria e Arsimit ka reaguar pas publikimit të ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili pretendoi se teza e maturës për gjuhët e huaja i ishte...

Matura Shtetërore/ Qëndresa Qytetare THIRRJE ministrisë së Arsimit: Nxënësit kopjuan. Riktheni rivlerësimin e tezës

 Në mbarim të procesit të vlerësimit të provimeve të maturës, Qëndresa Qytetare si organizatë që monitoron sistemin arsimor shqiptar ngre disa problematika në lidhje...

Ministria e Arsimit penalizon 11 maturantë (ARSYEJA)

11 maturantë janë penalizuar nga Ministria e Arsimit pasi janë kapur me celular gjatë zhvillimit të provimeve të maturës. Maturantët u...

Teza e matematikës doli para provimit të maturantëve, reagon Lindita Nikolla (DEKLARATA)

Reagon Ministria e Arsimit drejtuar nga Lindita Nikolla pas daljes së tezës së provimit të Matematikës që para nisjes së provimit të maturantëve. ...

Dalin notat e vjeshtës për Provimet e Maturës

Ditën e sotme Agjencia Kombëtare e Provimeve ka publikuar rezultatet e provimeve të Maturës Shtetërore për sesionin e dytë(sezoni vjeshtës). Në këto provime...

Dalin rezultatet e provimeve me zgjedhje për Maturën 2017 (LISTA)

Kanë dalë rezultatet e provimeve me zgjedhje për maturën shtetërore 2017. Rezultatet janë publikuar në faqen zyrtare të Agjencisë Kombëtare të...

38.300 maturantë i nënshtrohen provimit të Gjuhës dhe Letërsisë , çfarë thonë për vështirësinë e provimit

38300 maturantë nga e gjithë Shqipëria iu nënshtruan provimit të dytë të maturës në lëndën e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Provimi zgjati 2 orë...

Lajmet e fundit