Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

provim

Matura shtetërore 2023/ Teste të veçanta për nxënësit me aftësi ndryshe

Nxënësit me aftësi ndryshe do t’i nënshtrohen një provimi mature me një nivel më të ulët vështirësie në krahasim me provimin që japin maturantët...

Protesta e maturanteve, reagon Berisha: Pyetjet ishin jashtë programit, kërkoj ripërsëritjen e provimit të lëndës me zgjedhje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për maturantët, të cilët sot u ngritën në protestë duke thënë se në provimin e testit me zgjedhje kishte...

10 minuta pas nisjes së provimit, publikohen tezat e Biologjisë dhe Fizikës

10 minuta pas nisjes së provimit të katër të Maturës Shtetërore, atë të lëndës me zgjedhje, tezat po bëjnë xhiron në rrjet. 33 mijë maturantë...

Mbi 33 mijë maturantë sot i nënshtrohen provimit të lëndës me zgjedhje

Mbi 33 mijë maturantë në të gjithë vendin ditën e sotme dp to nënshtrohen provimit të katërt të Maturës Shtetërore, atë të lëndës me...

Provimi i minimaturës/ 31 mijë nxënës i nënshtrohen testit të Gjuhës Shqipe

Ditën e sotme rreth 31350 minimaturantë do t’i nënshtrohen provimit të parë të detyrueshëm në lëndën e Gjuhës Shqipe. Provimi do të fillojë në orën...

Sot maturantët i nënshtrohen provimit në lëndën e Matematikës

Ditën e sotme mbi 33 mijë maturantët do t’i nënshtrohen provimit të tretë të Maturës Shtetërore 2022, atë të lëndës së matematikës. Provimi nis në...

Nesër provimi i parë i Maturës, Evis Kushi mesazh nxënësve: Respektoni rregullat, zgjidhni degët që kërkon tregu i punës

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi u ka uruar suksese të gjithë maturantëve, të cilët ditën e nesërme do ti nënshtrohen testit të parë të...

“Ke ngelur në provim”/ Mori e-mailin e gabuar, studentja 21-vjeçare hidhet nga ura dhe humb jetën

Një studente në Angli vrau veten pasi iu tha gabimisht se ajo kishte dështuar në një provim dhe se nuk mund të hidhej në...

“Nuk i besojmë”, pas vendimit të Ministrisë reagojnë maturantët: Duam diçka konkrete ose do bojkotojmë provimin e radhës

Pas protestave të maturantëve, ministria e Arsimit, Evis Kushi bëri të ditur se do të ulet kufiri  minimal i pikëve për çdo notë të...

34 mijë maturantë zhvillojnë sot provimin e dytë të maturës

Pas provimit të gjuhës së huaj, rreth 34 mijë maturantë ditën e sotme pritet të zhvillojnë provimin e dytë të Maturës Shtetërore, atë të...

Lajmet e fundit