Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

protothema

Media greke i jep jehon lajmit: Sali Berisha përjashtohet nga PD, pas një konflikti të ashpër brenda partisë

Vendimi i djeshëm i Lulzim Bashës për të përjashtuar përgjithmonë nga PD Sali Berishën dhe 8 anëtarë të Grupit të Rithemelimit, ka shkuar edhe...

Nënës shqiptare i rrëmbejnë foshnjën në maternitet, zbulohet plani “djallëzor” i 45-vjeçares nga Greqia

Një 28-vjeçare shqiptare ka përjetuar një ngjarje të rëndë, vetëm pak orë pasi kishte lindur fëmijën e saj të dytë në maternitetin e Athinës....

Mediat greke thonë se zjarri i Shqipërisë ka kaluar kufirin: Po na djeg tokat

Zjarret këtë muaj kanë pushtuar jo vetëm vendin tonë, por edhe fqinjët e Greqisë apo Turqisë. Mirëpo mediat greke janë “ankuar” se zjarri që...

52 persona NON GRATA, mediat greke: Shqipëria po përshkallëzon tensionet

Ditën e sotme 52 grekë u shpallën ‘Non Grata’, duke ndaluar kështu futjen e tyre në territorin shqiptar, pasi akuzohen për thirrjet rraciste anti-shqiptare...

Lajmet e fundit