Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
27 °
E martë, 17 Maj, 2022

TAG

protestuesit

Edi Rama i quajti foltorexhinj, vlonjati i përgjigjet: Unë jam i majtë, të kam pritur në 2009 kur të tjerët kishin frikë të dilnin

Vlonjatët janë mbledhur dje te "Sheshi i Flamurit" dhe kanë protestuar për projektin e shndërrimit të tij. Ata kanë kërkuar transparencë për transformimin e...

PAMJE TË RËNDA/ Trupat ruse zbrazin automatikët mbi protestuesit, dhjetëra të plagosur

Trupat ruse kanë hapur zjarr mbi protestuesit në Kherson. Sipas mediave të huaja mësohet se trupat ruse kanë shpërndarë një demonstratë në qytetin jugor...

E denoncoi Petrit Vasili, Prokuroria nis hetimin për dhunën e efektivëve të policisë ndaj protestuesve

Prokuroria ka nisur hetimet në lidhje me dhunën e ushtruar nga efektivët e policisë ndaj protestuesve, pas denoncimit të bërë nga Petrit Vasili. Deputeti thotë...

Arrestimi i protestuesve te Kryeministria, avokatët Adriatik Lapaj dhe Redon Meksi ofrohen t’i ndihmojnë: Na kontaktoni ne!

Aktivisti Adriatik Lapaj dhe kolegu i tij Redon Meksi, bëjnë me dije se kanë ngritur një grup pune për të ndihmuarvullnetarisht të gjithë qytetarët...

PD s’reagon për protestën, Fevziu: S’mund t’ia kërkosh, është në ditët e saj më të këqija

Gazetari Blendi Fevziu thotë se nuk mund t’i kërkosh opozitës të reagojë për protestën e qytetarëve kundër rritjes së çmimeve, pasi sipas tij është...

Krah për krah me nënë Lizën, Edi Rama shkon te protestuesit para Parlamentit: Hajdeni me mua, se këtu në rrugë nuk flitet (PAMJET)

Kryeministri Edi Rama ka marrë një përfaqësi të protestuesve të disa zonave të Tiranës që ishin para Parlamentit dhe do të flasë me ta....

Bashkia Tiranë: Mashtrimi i protestuesit te “5 maji”, Bashkia prej muajsh pret firmën e tij për të nënshkruar kontratën për kompensimin të plotë

Atli Hoxha është një prej protestuesve në lagjen “5 maji” që preket nga ndërtimi I projektit të ri. Por edhe pse në media deklaron...

Gjykata liroi 34 mbështetësit e Berishës, Albana Vokshi: Selinë e PD nuk e shkatërruan demokratët, por ata që ndodheshin brenda më 8 Janar

Deputetja demokrate Albana Vokshi thotë se selinë e PD nuk e shkatërruan mbështetësit e Sali Berishës, por personat që ndodheshin në ambientet e brendshme....

Deklarata “BOMBË” e Sekretarit të PD-së: Protestuesit lyen dyert dhe dritaret me benzinë, donin t’i vinin flakën selisë

Sekretari për Çështjet Ligjore dhe Zgjedhore në Partinë Demokratike, Indrit Sefa, ka bërë një deklaratë të fortë ditën e sotme, pasi është shprehur se...

Ndërhyjnë Forcat Speciale, mbështetësit e Sali Berishës shpërndahen “nga sytë këmbët” (FOTO)

Forcat Speciale rrethojnë godinëne Partisë Demokratike. Pas kërkesës së një grupi deputetësh të PD që ndodhen brenda selisë, se po u rrezikohej jeta nga...

Lajmet e fundit