Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

protestues

Me makina dhe autobusë, mijëra protestues nga rrethet drejt Tiranës për protestën

Mbi 2000 demokratë janë nisur mëngjesin e sotëm nga Kukësi në drejtim të Tiranës për protestën e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha. Grupet e protestuesve...

“Populli dëshiron lirinë”, Franca dhe Britania dënojnë ekzekutimet e dy protestuesve në Iran

Ministria e Jashtme franceze e cilësoi si skandaloz ekzekutimin e Mohammad Mehdi Karami dhe Seyed Mohammad Hosseini, të cilët u dënuan me vdekje nga...

Tjetër incident në protestën e PD, qytetari merret me barrelë dhe dërgohet në spital

Protesta e Partisë Demokratike nuk duket e qetë, ashtu siç ishte paralajmëruar nga Sali Berisha. Vetëm pak minuta më parë një tjetër protestues është marrë...

Parku i Divjakës me pagesë, banorët përplasen me policinë, marrin përpara kabinën dhe traun

Vijojnë përplasjet mes policisë dhe banorëve, të cilët kundështojnë vendosja e kabinës dhe e traut në parkun Divjakë-Karavasta. Banorët janë përplasur me policinë dhe turma...

Shoqërimi i protestuesit gjatë tubimit të PD, sqaron policia: 25-vjeçari mbante thikë në dorë dhe bënte veprime të pakontrolluara

Policia ka reaguar në lidhje me shoqërimin e një protestuesi gjatë protestës në Partisë Demokratike. Policia sqaron se është neutralizuar dhe shoqëruar shtetasi J.Ç., 25...

PAMJE TË RËNDA/ Gjaku lumë, regjimi iranian hap “luftë” ndaj protestuesve

Protestat e nisura pas vdekjes së Mahsa Aminit nuk kanë të ndalur në Iranit. Siaps mediave vendase mësohet se gjatë orëve të fundit në protesta...

Aeroporti i bllokua nga protestuesit, presidenti i Sri Lankës synon arratisjen përmes detit

Presidenti i Sri Lankës po konsideron përdorimin e një mjeti patrullimi të marinës për të ikur nga ishulli të martën, thanë burimet zyrtare. Gotabaya Rajapaksa...

Protestues nga Shkodra, Durrësi e Korça nisen me autobusë drejt Tiranës

Partia Demokratike do të mbajë sot protestën e parë që prej marres së drejtimit të saj nga ish-kryeministri Sali Berisha. Demokratë dhe njerëz të...

Ishte me familjen në makinë, shoferi që u nxori pistoletën protestuesve në Paskuqan është truproja i Lindita Nikollës

Një incident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme gjatë protestës së banorëve të Paskuqanit, të cilët kishin dalë për të kundërshtuar shembjen e...

Dom Gjergj Meta i bën thirrje policisë: Lironi personat që protestuan, arrestimi i tyre i pajustifikueshëm

Ipeshkëvi i Rrëshenit, Dom Gjergj Meta iu ka bërë thirrje autoriteteve që të lirojnë qytetarët e arrestuar mbrëmjen e djeshme në protestë. Përmes një statusi në...

Lajmet e fundit