Tirana
heavy intensity rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
3.1kmh
75 %
Hën
11 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

proteste

Me shami në kokë dhe pranga në duar, aktorja Rajmonda Bulku prezanton spotin e protestës së 3 marsit: Shqiponjat fluturojnë lart…

Partia Demokraike ka publikuar sot spotin e protestës kombëtare të 3 marsit që do të mbahet para kryeministrisë. Aktorja Rajmonda Bulku interpreton ‘rolin kryesor’ në...

“Skandalet qeveritare kanë thelluar varfërinë”, Bardh Spahia: Shkodra është gati për protestën e madhe të 3 Marsit

Kryebashkiaku Bardh Spahia thotë se Shkodra është gati për protestën e 3 marsit në Tiranë, e thirrur nga kreu i PD, Sali Berisha. Spahia me...

Përjashtimi i deputetëve të opozitës, Bylykbashi: Vendim fashist, garda u urdhërua për të ushtruar dhunë ndaj nesh

Deputeti i Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi ka deklaruar se i kanë kërkuar Byrosë së kuvendit që të anulojë vendimin për përjashtimin e deputetëve të...

Berisha protestë para Kuvendit, 700 efektivë të policisë në gatishmëri

Edhe këtë të enjte Policia e Shtetit ka marrë masat, pasi kreu i PD, Sali Berisha ka njoftuar protestë para parlamentit në nisje të...

Sot Kuvend, Berisha protestë para Parlamentit në nisje të seancës

Sot do të mbahet senca e radhës plenare në Kuvend. Seanca nis në orën 10.00. Në rend dite janë një sërë çështjes që do të...

14-vjeçari u fut me pistoletë në shkollën 9-vjeçare në Sarandë, prindërit prej dy ditësh në protestë: Duam siguri

Prej dy ditësh prindër dhe nxënës të shkollës “Adem Sheme” në Sarandë janë ngritur në protestë. Shkak i protestës është bërë një fëmijë 14-vjeçari, i...

Berisha thërret demokratët për protestë: Nesër të gjithë para Parlamentit në nisje të seancës

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka njoftuar se nesër do të mbahet seanca e radhës para parlamentit. Vetëm pak minuta më parë ai ka...

Fillon protesta e pedagogëve: S’na janë plotësuar ende kërkesat, duam rritje page

Ashtu si dhe ishte paralajmëruar, pedagogët kanë nisur protestën. Të mbledhur para Korpusit Universitar, pedegogët i kanë bërë thirrje qeverisë që të plotësojnë kushtet...

“Drejtësi për Joy-in”, protestë para Prokurorisë së Tiranës për vdekjen e 22 vjeçares nga Kenia

Shoqëria Civile ka protestuar këtë pasdite para Prokurorisë së Tiranës, në lidhje me vdekjen e 22 vjeçares nga Kenia, Joy Aoko,  e cila u...

Dukagjini “zbret” në mes të Shkodrës, thirrja për Bashkinë: Na ndërtoni rrugën, është mbushur vetëm me pllakata përkujtimore

Banorët e Dukagjinit kanë dalë këtë të hënë masivisht në një protestë paqësore në rrugët dhe sheshet kryesore të Shkodrës. Me pankarta dhe banderola...

Lajmet e fundit