Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

TAG

proteste

“Ky i marrë do të asgjesojë opozitën”, Meta: Jemi këtu se Rama do të marrë edhe vulën e PD-së, më 14 Maj do festojmë...

Kryetari i Partisë së lirisë, Ilir Meta, gjatë fjalës së tij në protestë u ka bërë thirrje qytetarëve që të vazhdojnë me protestat dhe...

VIDEO/ “Kryeministri i ardhshëm”, ngrihet mbi protestuesit demokratë droni me Luizin

E teksa protesta ka nisur të mbahet në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, protestuesit kanë përzgjedhur banderola të ndryshme. Pjesë e kësaj protestë është bërë edhe...

Meta niset drejt protestës, mesazhi i prerë për Ramën: Jep dorëheqjen, qytetarët të ndërgjegjësohen

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka lënë ambientet e selisë për t’ju bashkuar protestës së opozitës. I pari që doli nga selia ishte...

Protestuesit i mblidhen para Kryeministrisë, a ndodhet Rama në zyrë?

Simpatizantë të shumtë të Partisë Demokratike janë mbledhur në sheshin “Dëshmorët e Kombit” për protestën e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha. Ndërkohë, mësohet se qindra...

Demokratët nisen nga Vlora dhe Shkodra për protestën, policia kontrolle për armë apo mjete prerëse

Simpatizantët e Partisë Demokratike nga Shkodra dhe Vlora janë mbledhur për tu nisur  drejt Tiranës për protestën e thirrur nga opozita në orën 12:00. Nga...

“Lufta” e Berishës dhe Alibeajt për vulën, sot vendimi i Gjykatës dhe protesta e opozitës, ja rrugët që do të bllokohen

Një sërë zhvillimesh pritet të ndodhin ditën e sotme në vendin tonë. Sot, Gjykata e Apelit pritet që të vendosë mbi vulën e Partisë...

“BOLL MË!” Dan Hutra ekzekutoi tre gra, fillon protesta para Ministrisë së Drejtësisë

Ashtu si dhe ishte njofuar ka nisur protesta para ambietneve të Ministrisë së Drejtësisë, pas masakrës së ndodhur ditën e djeshme në Tiranë, ku...

“Luçi ik se duhet të sjellësh 37 protestues nga Elbasani”, Balla-opozitës: Mos krijoni alibi për 14 majin, hap audiopërgjimin për  21 janarin 

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla komentoi në seancën e sotme plenare skandalin ”McGonigal”, si dhe ironzoi opozitën për protestën kombëtare të...

“Ku është burrëria kur ti vret një vajzë?”, me pankartë në dorë, qytetari proteston i vetëm në Fier

Ngjarja tragjike që u shënua ditën e djeshme, me vdekjen e tre grave ka tronditur mbarë opinion publik. Sot Edmond Hoxha nga Fieri ka dalë...

“Boll më”, vrasja e tre grave në Kamëz, paralajmërohet protestë para Ministrisë së Drejtësisë

Një protestë është paralajmëruar ditën e sotme pas ngjajres trodnitës ditën edjeshme në Kamëz, ku u vranë tre gra dhe u plagosën tre të...

Lajmet e fundit