Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 21 Maj, 2022

TAG

proteste

Punonjësit e inceneratorit të Fierit në protestë për pagat: Do të futemi në grevë urie nëse s’marrim rrogën e 5 muajve

Punonjësit e inceneratorit të Fierit janë ngritur sërish sot në protestë, pasi  kanë 5 muaj që nuk kanë marrë pagat. Ata kanë bllokuar mjetet...

Banorët protestojnë në Butrint: Është ndër 5 më të mirët në Europë! Të mos e marrë privati

Banorët e Sarandës dhe zonave të tjera pranë Butrintit, janë mbledhur sot para hyrjes së parkut dhe kanë protestuar duke kundërshtuar kalimin e tij...

Paralajmërohet protestë në Parkun Kombëtar të Butrintit: Historia nuk jepet me koncesion!

Një protestë është paralajmëruar ditën e nesërme në hyrje të qytetit antik të Butrintit, kundër dhënies së tij për menaxhim te një kompani private. Protesta...

Pronarët e bizneseve në Shkodër protestojnë: Bashkia nuk lejon shfrytëzimin e hapësirave publike, po falimentojmë

Pronarët e bizneseve në pedonalen "Kolë Idromeno" në Shkodër kanë dalë në protetsë, pasi bashkia urdhëroi lirimin e hapësirave publike. Ata kërkojnë që të gjendet...

“Vijat e bardha në asfalt s’janë për drogë, por për këmbësorë”, gazetarët protestojnë me pankarta në sheshin “Nënë Tereza” (FOTO)

Gazetarë dhe aktivistë të Shoqërië Civile janë mbledhur ditën e sotme në sheshin “Nënë Tereza” për të protestuar kundër mosndëshkimit të shoferëve që shkelin...

Mbi 4 muaj pa u paguar, punonjësit e inceneratorit të Fierit dalin në protestë, bllokojnë mjetet që transportojnë mbetjet

Punonjësit e inceneratorit të Fierit kanë dalë në protestë ditën e sotme, pasi thonë se kanë 4 muaj pa marrë rrogat. Ata kanë bllokuar mjetet...

Banorët e Rinasit në ditën e katërt të protestës, kërkojnë kthimin e rrugës me dy korsi, paralajmërojnë tubime të tjera

Banorët e Rinasit po protestojnë sërish ditën e sotme, pasi rruga me nje vendim të ARRSH është bërë vetëm me një sens lëvizje, duke...

FOTO/ Përplasje mes Policisë dhe banorëve të Rinasit, efektivët shtyjnë protestuesit për t’i larguar nga rruga, lëndohet një person

Policia ka filluar të ndërhyjë për të larguar banorët e Rinasit nga rruga, të cilët ata e kanë bllokuar prej më shumë se 1...

“Rruga do hapet, kam konfirmim”, Kryeplaku i fshatit në Rinas jep lajmin, por qytetarët s’pranojnë të largohen pa u hequr tabelat

Kryeplaku i fshatit, Sabah Muja u ka bërë thirrje qytetarëve që të shpërndahen, pasi ka marrë njoftim se rruga do të hapet. Ai është shprehur...

Banorët e Rinasit sërish në protestë, ulen në mes të rrugës, në mbështetje të tyre dhe deputetja e PD

Autoriteti Rrugor Shqiptar pak ditë më parë ka bërë me dije se lëvizja drejt aeroportit të Rinasit, do të bëhet me një sens lëvizjeje,...

Lajmet e fundit