Tirana
few clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
56 %
4.6kmh
20 %
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

TAG

protestat

SHEMBULLI I DYTË nga BEOGRADI/ Mijëra protestues rrugëve në kryeqytetin serb tani në mbrëmje, paqësisht kërkojnë largimin e Vuçiç

Mijëra qytetarë janë derdhur mbrëmjen e sotme rrugëve të Beogradit duke kërkuar largimin nga posti i presidentit të Aleksandër Vuçiçit.  Më...

Protestat në Beograd, Vuçiç: Shqiptarët janë duke pritur rënien time

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka reaguar për protestën e serbëve në Kosovë. Vuçiç u shpreh se shqiptarët janë duke pritur rënien e tij. ...

Pedagogu i Gazetarisë: Studentët nuk e ndërpresin protestën, dhe e dini pse?

Pedagogu i Gazetarisë Ervin Goci thotë se studentët nuk e ndërpresin protestën dhe arsyeja siç thotë ai, lidhet me faktin që Universitetet janë kthyer...

Arsimimi, unë dhe vajza ime

NGA ARDIT BIDO   Debati populist i zerimit të tarifave është një nga ngjarjet më antisociale që po ngërthen sot debatin...

Blendi Fevziu shkon te studentët protestues, kërkon të dijë ç’po ndodh (VIDEO)

Gazetari i njohur Blendi fevziu ka shkuar sot te studentët protestues. Nisur nga pjesëmarrja masive në protestë dhe jehona mediatike, Blendi...

Protesta të Unaza e Re, Flamur Noka: Çnjerëzore ajo që po u bëhet banorëve

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka ka dalë sot në mbështetje të banorëve tek Unaza e Re në Tiranë, që po protestojnë kundër prishjes...

Protestat e paralajmëruara të Bashës, Rama i bën thirrje nga Asambleja: S’e them për të larë gojën (Thumbon edhe Kryemadhin )

Kryeministri Edi Rama i ka bërë thirrje kreut të PD Lulzim Basha nga Asambleja Kombëtare e PS. Ndërsa kreu i PD ka...

Një ditë pas protestave të dhunshëm, Basha bën deklaratën e fortë: Do ketë pasoja të rënda për stabilitetin

Kryetari i Partisë Demokratike ka komentuar sërish zgjedhjen e kryeprokurores së re të përkohshme vetëm me votat e mazhorancës, pra me 69 vota pro,...

Lajmet e fundit