Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

protestat

PROTESTAT/ Turistët të frikësuar: A është e rrezikshme të vijmë në Tiranë tani? (SMS-të)

Protestat e opozitës, shoqëruar edhe me akte dhune, kanë krijuar një përshtypje jo të mirë në arenën ndërkombëtare. Shqetësimi më i...

Euronews: Protestat në Shqipëri vazhdojnë, bomba molotov drejt Kryemenistrisë (Video)

Protesta e djeshme në Shqipëri, mori jehonë edhe në mediat e ndryshme ndërkombëtare. Euronews ka publikuar një video me momente pikante...

Përfundojnë pas dy orësh protestat në qarqe, militatët e PD në Tiranë marshojnë drejt ‘Zogut të Zi’

Pas dy orësh, opozita ka mbyllur protestat në të 12-ta qarqet. Militantët e opozitës kanë zhbllokuar rrugën dhe kanë liruar lëvizjen...

Basha mbledh krerët e bashkive të djathta në Selinë blu, ja çfarë po diskutojnë

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka mbledhur krerët e bashkive të djathta në selinë blu. Mësohet se gjatë këtij takimi ata...

Opozita e vjetër dhe protesta e saj e fundit!

Opozita e vjetër dhe protesta e saj e fundit! Shkruan Alfred Peza: Përveçse e pashpresë, lidershipi i opozitës së vjetër duket...

Ç’po kurdis opozita? Sot s’ka protestë, në mesdrekë Basha mbledh kryesinë

Duket se opozita po përgatit një tjetër plan për aksionin e saj opozitar. Sot po zhvillohet seanca plenare por ndryshe nga...

Balla ngre sërish dyshimet e një skenari rus: S’janë të rastësishme protestat në Ballkanin Perëndimor, nga financohet opozita

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla ka marrë pjesë ditën e sotme në një seancë pune pyetje-përgjigje në Komisionn e Politikës së...

9 protestat e opozitës/ Rama s’është rrëzuar por ka një ‘faturë të majme’ për të paguar (BILANCI I DERITANISHËM)  

Nëntë protesta ka organizuar deri tani opozita e bashkuar, shkruan newsbomb.al. Të gjitha nuk kanë zgjatur më shumë se katër orë...

Pas protestave disa javore, jep dorëheqjen Presidenti i Algjerisë

Presidenti e Algjerisë Abdelaziz Bouteflika ka dhenë dorëheqjen pas 6 vitesh në krye të detyrës si president i shtetit. Sipas BBC...

‘Nga protestat, te blerja e votës dhe droga’, RAI 2 rikthehet sërish me një REPORTAZH ‘bombë’ për Shqipërinë

Protestat e opozitës bënë që e gjithë bota të kthejë kokën nga Shqipëria. Një vëmendje të madhe i ka kushtuar edhe media italaine TG2,...

Lajmet e fundit