Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

protestat

Zgjerohen protestat në Iran, vajzat gjimnaziste dalin në rrugë dhe sfidojnë hapur pushtetin

Vajzat e shkollave të mesme janë bërë iranianet e fundit që iu bashkuan protestave antiqeveritare në numër të madh, teksa vendi mbajti zi për...

Partia Demokratike nis protestat? Edi Paloka njofton mbledhjen e Këshillit Kombëtar

Partia Demokratike do të mbajë javën e ardhshme, më 26 shtator, mbledhjen e Këshillit Kombëtar. Kështu njofton selia blu, teksa shpërndan një njoftim të...

Protestat, Lapaj: Nuk jemi kundër tregtarëve të naftës, nuk duam falimentimin e tyre

Adriatik Lapaj, përfaqesues i protestuesve që kanë dalë kundër rritjes së çmimeve të shportës dhe karburanteve u shpreh sonte në “Open”, se ata nuk...

Albana Vokshi krahason Ramën me Putinin: Vetëm këta të dy s’i lejojnë protestat paqësore, opozita mbështet qytetarët që kundërshtojnë çmimet

Deputetja demokrate Albana Vokshi tha mbrëmjen e sotme se opozita do të mbështesë protestat e qytetarëve kundër rritjes së çmimeve të produkteve ushqimore dhe...

Komisioni Europian mbështet protestat në Shqipëri: Qytetarët janë të shqetësuar për rritjen e çmimeve

Qytetarët në Shqipëri dhe më gjerë kanë shqetësime legjitime për rritjen e çmimeve, tha Komisioni Evropian. Deklarata vjen pasi kryeministri Edi Rama tha një...

Basha për rritjen e çmimeve: Do të nxitim protestat e qytetarëve, ambasada u korrigjua në njoftimin e saj

Kreu i Partsië Demokratike, Lulzim Basha gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët foli edhe për protestat e qytetarëve kundër rritjes së çmimeve në vend. Lideri demokrat...

A fshihet opozita pas dhunës në protestë? Reagon Basha: Vjen një moment ku i riu…(E PLOTË)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, nëse opozita fshihej pas akteve të dhunshme në protestë. ...

Protesta masive në Francë, qeveria tërhiqet nga reforma e pensioneve (VIDEO)

Qeveria franceze është tërhequr nga reforma e pensioneve pas protestave të shumta në vend. Kryeministri francez Edouard Philippe ka ofruar kompromis...

‘Protestat e vetmja rrugë për largimin e Ramës’, Berisha: Do të ketë të njëjtin fund si presidenti bolivian Morales

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se Edi Rama do të largohet nga pushteti vetëm nëse opozita dhe populli do të ngrihen sërish në protestë....

Shmangia e autoriteteve spanjolle, katalonjasit aplikacion për organizimin e protestave masive

Një grup të rinj pro-pavarësisë në rajonin e Katalonjës në Spanjë po përdorin një aplikacion të ri për smartphonet në mënyrë për të shmangur...


Lajmet e fundit