Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
58 %
2.1kmh
0 %
Die
13 °
Hën
19 °
Mar
16 °
Mër
11 °
Enj
12 °
E diel, 11 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

protesta te liqeni

Këndi i lojërave, Nishani me shoqërinë civile: Vazhdoni protestën. Reagon Veliaj: I dashur president, lodrat do bëhen

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në Institucionin e Presidentit të Republikës një grup qytetarësh të angazhuar në mënyrë aktive në denoncimin dhe...

“Tre betoniere për 13 minuta”, aktivistët te parku i liqenit e konsiderojnë “natë aksioni”

Tre betoniere për 13 minuta kanë mbërritur në parkun e liqenit artificial të Tiranës, aty ku po ndërtohet këndi i lojërave. Janë aktivistë të...

Kush janë 13 protestuesit e arrestuar dhe 9 deputetët që përdorën dhunë te liqeni, policia publikon emrat

Policia e Shtetit me anë të një njoftimi për mediat ka bërë të ditur emrat e 13 personave të arrestuar sot te parku i...

“I urti” i Veliajt, i apasionuar pas armëve dhe një padi për dhunë nga bashkëshortja

Dritan Hardhia është punonjësi i policisë bashkiake, i cili më 6 mars u kthye në simbolin e kryebashkiakut Erion Veliaj, që vërtetonte se protesta...

Basha me megafon nga Drejtoria e Policisë: Pranvera e demokracisë po afron, Rama nuk e ndalon dot

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas takimt që ka zhvilluar me militantët e kësaj partie të ndaluar në ambientet e Drejtorisë së Policisë...

Zëdhënësja e PD-së pretendon se arma në brezin e deputetit nuk është veçse rripi i çantës, sjell fotot krahasuese

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa pretendon se ajo që është identifikuar si armë në brezin e deputetit Gent Strazimiri, nuk është asgjë më...

PD akuzon Policinë e Shtetit: Hoqën numrat e identifikimit nga armët e tyre

Partia Demokratike me anë të një njoftimi për mediat ka deklaruar se në mënyrë krejt të paligjshme, efektivët e policisë kanë qenë në protestë...

Video/ Sërish grushta dhe shkelma mes aktivistëve dhe policisë te parku i liqenit

Një tjetër përplasje e dhunshme është regjistuar pasditen e sotme në parkun e liqenit artificial në Tiranë, mes protestuesve të aktivistëve të shoqërisë civile...

Ndalen punimet te parku i liqenit, prani e madhe policie

Protestuesit njoftojnë se punimet për ndërtimin e këndit të lojrave te parku i liqenit janë ndalur, të paktën përkohësisht. Në faqen “Qytetarët...

Protesta te liqeni, Veliaj kallëzim penal PD-së për vandalizëm

Kryebashkiaku, Erjon Veliaj, në studion e emisionit “Tonigt Ilva Tare” në Ora Neës, ku u është përgjigjur akuzave për projektin e Bashkisë së Tiranës...

Lajmet e fundit