Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
81 %
1.5kmh
0 %
Pre
15 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 16 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

protesta masive

Protesta masive në Çeki/ Mbi 120 mijë persona në shesh kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit

Organizatorët thonë se janë më shumë se 250 mijë vetë të mbledhur pas një thirrjeje për dorëheqjen e kryeministrit Andrej Babis i kapur në...

Protesta masive në Hong Kong, kundërshtohen nismat e qeverisë

Qeveria e Hong-Kongut ka miratuar në parlament projektligjin për ekstradim të të dyshuarve drejt Kinës. Kjo ka bërë që qindra e...

Vizita e Vuçiç në Tiranë, gazetari kosovar thirrje shqiptarëve: Priteni me protesta masive

Gazetari i njohur nga Kosova, Berat Buzhala, ka deklaruar se ardhja e presidentit serb Vuçiç në Tiranë, duhet të pritet me protesta nga qytetarët....

Pranvera ballkanike, protesta masive kundër Gjukanoviçit edhe në Malin e Zi

Disa mijëra njerëz u mblodhën sonte në kryeqytetin e Malit të Zi, Podgoricë, për demonstratën e 9-të anti-qeveritare kundër presidentit Milo Gjukanoviç dhe qeverisë...

Protesta masive në gjithë Shqipërinë, banorët kërkojnë uljen e çmimit të karburantit

Ndërkohë që Tirana zien nga protestat e studentëve, paralelisht me ta janë ngritur në protestë edhe banorët e shumë qyteteve në gjithë Shqipërinë. ...

“Thirrje për mosbindje civile, të bllokojmë rrugët në protesta masive”, zbulohet plani i Partisë Demokratike

Partia Demokratike po organizon një protestë masive “kundër grabitjes së Shqiptarëve” dhe pritet t’i bëjë thirrje popullit për mosbindje civile. Megjithëse...

Kryeministri u dorëhoq pas vrasjes së gazetarit investigativ, protestuesit pushtojnë sheshet e Sllovakisë

Pas dorëheqjes së kryeministrit të Sllovakisë Robert Fico, pas vrasjes së gazetarit investigativ dhe të dashurës së tij, Sllovakia nuk po gjen ende qetësi....

Basha njofton vendimin “BOMBË” nga çadra: Të hënën bllokojmë totalisht trafikun në Shqipëri

Kreu i Partisë Demokratike duket se i ka çuar tentativat për zgjidhjen e krizës politike në vend një hap pas, me njoftimin e bërë...

Lajmet e fundit