Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1.5kmh
2 %
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
8 °
E diel, 26 Mars, 2023

TAG

Protesta e opozites

Policia ndalon protestuesit, mbanin me vete shishe me benzinë

Në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" në Tiranë po zhvillohet protesta e opozitës, e cila u shoqërua me incidente, ku  një  i ri qëlloi me...

“Me këtë protestë do i shpëtojmë fytyrën Shqipërisë”, Berisha: Ne nuk jemi të korruptuar, jemi viktima të korrupsionit të Edi Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk tërhiqet nga vendimi për të organizuar protestën ditën e samitit të Bashkimit Europian në Tiranë, edhe pse Policia e Shtetit...

E marta NUK është pushim, Rama për protestën e opozitës: Masat e sigurisë nuk diskutohen me askënd, i vendosin vetë organizatorët e samitit

Kryeministri Edi Rama thotë se dita e martë, 6 dhjetor, nuk do të jetë pushim, ashtu siç u raportua gjerësisht në media, për shkak...

Po nuk iku Rama? Nard Ndoka lëshon gojën në protestë: Ku të ikë, në p**h të sëmës? (VIDEO)

Politikani Nard Ndoka ka lëshuar gojën, teksa i është përgjigjur pyetjes së gazetares për kryeministrin Edi Rama me fjalë banale. I pranishëm në protestën e...

Protesta e opozitës jehonë në mediat ndërkombëtare: Mijëra u mblodhën kundër qeverisë, Berisha tregoi muskujt para zgjedhjeve lokale

Protesta e organizuar nga opozita në Shqipëri është pasqyruar gjerësisht në mediat ndërkombëtare. Reuters shkruan se protesta anti-qeveritare mblodhi mijëra qytetarë që protestuan për varfërinë...

Partia e Lirisë thirrje qytetarëve: Në mbrojtje të atdheut! Nesër bashkohu edhe ti në protestë

Opozita pritet të mbajë nerës protestën e parë kombëtare, ndërsa anëtarët e forcave politike organizatore PD dhe PL, po bëjnë thirrje për pjesëmarrje masive. Sekretari...

Protesta e Opozitës të shtunën, Ambasada e SHBA lëshon mesazhin e rëndësishëm për shtetasit amerikanë

Ambasada e SHBA në Tiranë i bën thirrje shtetasve të saj të shmangin protestën e opozitës e parashikuar të mbahet të shtunën, në 12...

Hodhi shishe me benzinë te Kryeministria, gjykata liron 23-vjeçarin (Foto)

Gjykata e Tiranës ka lwnw të lirë Nazmi Çakën, i cili hodhi një shishe me benzinë drejt Kryeministrisë ditën e shtunë. ...

Në Shqipëri mbuluan protestat e opozitës, në BRITANI, televizionin RUS nuk e lejojnë të jetë pjesë e konferencës

Televizioni rus RT dhe agjencia e lajmeve Sputnik janë përjashtuar nga konferenca për lirinë e medias në Londër, me pretendimin e “rolit aktiv në...

Lajmet e fundit