Tirana
clear sky
15 ° C
15 °
15 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

protesta e 1 tetorit

Letra nga Brukseli: Shqipëria nuk është e detyruar të importojë plehra. AKIP: Të enjten të gjithë te Kuvendi

Drejtoria e Komisionit Europian për Mjedisin me anë një letre ka bërë të ditur se Shqipëria nuk është e detyruar të lejojë importin e...

Shoqëria civile i ‘mbyll derën’ Qeverisë: Nuk ka bisedime, Presidenti do e falimentojë ligjin, po e rivotuat do rrethojmë Kuvendin

Aleanca Kundër Importit të Plehrave ka hedhur poshtë çdo mundësi diskutimi për ligjin e importit të plehrave, nxitur nga deklarata e deputetit të PS-së,...

Erion Veliaj reagon dhe “sulmon” protestuesit, por a ka të drejtë kryebashkiaku?

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar për një çështje që po shqetëson qytetarët dhe që në reagimin e parë ai ka përfituar për...

I paralajmëruan të mos i afroheshin protestës, por një politikan sfidon dhe del në rrugë

Pavarësisht se aktivistët e shoqërisë civile paralajmëruan politikanët që të mos i afroheshin protestës së sotme, një prej tyre ka sfiduar dhe ka dal...

Basha sulmon Ramën: Bllokove mediat me fjalim ordiner, janë shenjat e fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sulmuar kryeministrin Edi Rama për fjalimin e mbajtur sot në Asamblenë Kombëtare të PS-së, duke e akuzuar...

Lutfi Dervishi kritikon mediat në Shqipëri: Drejtoheni nga “profesionistë”, mjaft u tallët

Analisti Lutfi Dervishi ka kritikuar ashpër televizionet shqiptare dhe drejtuesit e tyre. Ai shprehet kundër rëndësisë që televizionet i dhanë fjalës së kryeministrit Edi...

Autoritetet në gatishmëri të lartë, gardistë me dylbi kontrollojnë turmën përpara Kryeministrisë

Autoritetet janë vendosur në gatimshmëri të lartë për protestën që po zhvillohet përpara Kryeministrisë kundër importit të plehrave. Garda ndodhet në...

Me mijëra njerëz dalin në rrugë, kërkojnë kthimin e ligjit për importin e plehrave

Ashtu siç pritej, me mijëra njerëz kanë dalë në protestën e sotme kundër ligjit për importin e plehrave në Shqipëri. Qytetarët...

Me mijëra protestues i shkojnë përpara zyrës, por ja ku ndodhet kryeministri Edi Rama

Me mijëra protestues ndodhen përpara godinës së Kryeministrisë në Tiranë, por brenda saj nuk ndodhet Edi Rama. Kryeministri ndodhet në një...

Ja kush janë personazhet publike që po marrin pjesë në protestën në Tiranë

Ka nisur protesta e shoqërisë civile kundër importit të plehrave në Shqipëri dhe përveç qytetarëve të shumtë që i janë bashkuar, po marrin pjesë...

Lajmet e fundit