Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

propozimi francez

“Java tjetër historike për të ardhmen e Shqipërisë europiane”, Kryemadhi: Kuvendi dhe e gjithë politika të ngrihet në nivelin e detyës…

Kryetarja e LSI, Monika Krymadhi ka reaguar pasi Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi propozimin francez duke i hapur rrugën kështu integrimit në BE. Kryemadhi...

U miratua me 68 vota pro në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, çfarë përmbajnë 7 pikat e propozimit francez për hapjen e negociatave me...

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar sot propozimin francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë, që do t’i hapë rrugën procesit të integrimit...

Blinken reagon për propozimin francez: SHBA mbështet Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në procesin e anëtarësimit në BE

Sekretari amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, ka reaguar në lidhje me vendimin e marrë sot nga Kuvendi i Maqedonisë së Veriut për miratimin e...

VIDEO/ Ali Ahmeti dhe zv.ministri i Brendshëm ia marrin këngës pas votimit të propozimit francez

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti bashkë me zëvendësministrin e brendshëm, Nazim Bushi, pas miratimit në Kuvend të propozimit francez, që i...

Berisha përgëzon Kuvendin maqedonas për propozimin francez: Vendim historik, qeveria Rama bllokoi negociatat për 6 vite

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përgëzuar Kuvendin e Maqedonisë së Veriut për miratimin me 86 vota pro të propozimit francez. Në emër të Partisë Demokratike, ai...

Kuvendi maqedonas votoi propozimin francez, vjen reagimi i parë nga PD: S’ka më alibi për qeverinë shqiptare, integrimi të kthehet në priroritet kombëtar

Ka ardhur reagimi i parë nga opozita pas votimit të propozimit francez në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut. Deputetja Jorida Tabaku thotë se votimi...

Meta përshëndet votimin e propozimit francez: I çel rrugën e negociatave Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut drejt BE-së

Presidenti i vendit Ilir Meta ka përshëndetur miratimin e propozimit francez nga Kuvendi i Maqedonisë së Veriut. Kreu i Shtetit shkruan se votimi i...

Maqedonia votoi propozimin francez, vijnë reagimet e para nga BE: Mundësi historike, bashkë me Shqipërinë ju presim në union!

Maqedonia e Veriut ka miratuar sot në Kuvend propozimin francez për të diskutuar me Bullgarinë për çështjet e hapura mes dy vendeve. Prej dy...

VIDEO/ Vezë dhe letra higjienike drejt Kuvendit, revoltohen protestuesit në Maqedoni pas votimit të propozimit francez

Pak pas miratimit të propozimit francez në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, protestuesit jashtë janë revoltuar së tepërmi. Një grup qytetarësh të cilat po protestonin...

Mes debateve, Kuvendi i Maqedonisë së Veriut MIRATON me 68 vota pro propozimin francez

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka miratuar sot propozimin francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë, që do t’i hapë rrugën procesit të integrimit...

Lajmet e fundit