Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
50 %
1.5kmh
75 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
16 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

propagande

“Terroristët po përdorin komunikimin online për propagandën e tyre”, SHISH publikon raportin: Janë një kërcënim për sigurinë ndërkombëtare

Shërbimi Informativ Shtetëror ka publikuar ditën e sotme një pjesë të raportit të vitit 2021. Sipas këtij raporti terrorizmi vijon të mbetet një kërcënim për...

Të akuzuar për propagandë, Turqia burgos 16 gazetarë kurdë

16 gazetarë kurdë  janë lënë në burg së fundmi në Turqi. Sipas mediave vendase mësohet punonjësit e medias u arrestuan javën e kaluar nën...

Eksodi i gazetarëve në Rusi, braktisin punën për shkak të terrorit dhe propagandës shtetërore

I gjithë stafi i televizionit “Rain” dha dorëheqjen drejtpërdrejt rreth dy javë më parë, kur qeveria ruse miratoi ligjin që dënon deri në 15...

Gjesti i GUXIMSHËM i gazetares: Proteston KUNDËR LUFTËS “live” gjatë edicionit të lajmeve në TV shtetëror RUS

Punonjësja e televizionit shtetëror rus ka hyrë gjatë transmetimit “live” në edicionin e lajmeve për të protestuar kundër luftës në Ukrainë. Në një gjest të...

Pas ATSH, TVSh, ERTV, kryeministria.al, qeveria krijon agjencinë e lajmeve MIA, varet nga Kryeministri, paguhet nga buxheti i shtetit (PROPAGANDA)

Qeveria e re e Shqipërisë ka publikuar vendimet e para që janë marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave. Ndër to bie në...

Twitter ‘godet’ propagandën e partive serbe, i fshin mbi 8500 llogari

Twitter ka "goditur" rëndë propagandën e partive serbe, kryesisht atë të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Gjatë një hetimi të bërë...

Kritikon ‘Rilindjen’ për propagandë, por Basha u jep urdhër të tijëve: Angazhim maksimal kur të dal ‘live’

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka qenë në një bashkëbisedim me qytetarët në rrjetin social facebook, ku i është përgjigjur pyetjeve në komente. ...

Daçiç sërish me propagandë: Të tjera shtete kanë tërhequr njohjen për Kosovën

Sipas ministrit të Jashtëm të Serbisë, deri tani 13 shtete e kanë tërhequr njohjen e tyre për Kosovën si shtet i pavarur. ...

Tabaku rendit faktet: Në Shqipëri nuk është rritur punësimi, por propaganda qeveritare

Pas lajmit se numri i papunësisë në Shqipëri është ulur, deputetja e PD, Jorida Tabaku tregon 5 fakte pse në Shqipëri nuk është rritur...

Albin Kurti: Referendum për bashkim kombëtar. Dy qeveritë, mbledhje propaganda

Bashkimi kombëtar mbetet në programin e Lëvizjes Vetëvendosje dhe me rikthimin e Albin Kurtit në krye të këtij subjekti politik në Kosovë thirrja për...


Lajmet e fundit