Tirana
clear sky
8 ° C
8 °
8 °
87 %
1kmh
0 %
Mër
9 °
Enj
17 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
20 °
E enjte, 22 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

TAG

prona

‘Ke vendosur blloqet në zonën time’, zbardhet shkaku i ngjarjes që tronditi dje Prishtinën

Ditën e djeshme një ngjarje e rëndë tronditi Prishtinën, ku një person me kallashnikov në  “Lagjen e Spitalit” qëlloi  4 persona, dy prej të...

Shqiptarët pa para, por me pasuri të paluajtshme

Në një vrojtim mbi pasurinë e familjeve shqiptare, Banka e Shqipërisë gjeti se, 95% e tyre kanë 1-2 prona, por 43% e tyre deklarojnë...

Grabitja në Rinas/ Apartamente, vila luksoze dhe makina, Prokuroria kërkon sekuestrimin e pronave të Admir Muratajt

Prokuroria kërkon seksuestrimin e pronave të Admir Muratajt, personi i cili mbeti i vrarë në grabitjen e miliona eurove tre ditë më parë në...

Kthimi dhe kompensimi i pronave, Tabaku: Tabaku: Po grabiten me ligje të veçanta

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku është shprehur se ligji i ri i Kthimit dhe Kompensimit të Pronave, nuk zgjidh përfundimisht problemin e pronës...

Abuzuan me pronat, lirohen 2 prej 5 të arrestuarve në Korçë (EMRAT)

Gjykata e Apelit të Korçës ka lënë të lirë 2 nga 5 të arrestuarit për abuzime me pronat në hipotekën e qytetit juglindor. ...

Prona që futi në sherr dy bashkitë, nuk e dinë kujt familje i përket

Një konflikt pronësie ka futur në sherr jo vetem dy familje, por edhe dy bashki. Rasti është denoncuar në emisionin “Boom”...

Gjykata ngrin pronat e VMRO-së, sekuestrohen 69 prona dhe selia e partisë

Gjyqtari i Gjykatës Themelore Shkup ka lëshuar, me kërkesë të Prokurorisë Publike një vendim ku urdhërohen masa sigurie për objekte të partisë politike VMRO-DPMNE....

Astrit Veliaj në Gjykatë për ish-shkollën e Partisë, shoqëria e akuzon për ‘zaptim’ pronash

Shoqëria “Ufo”  me pronar Astrit Veliajn do të përballet në gjykatën e Lartë me një tjetër shoqëri, Tirana Trade Centre shpk për cënim prone...

‘Biba u përdor si ‘mesenxher’, Tabaku: Rama donte shpronësim të banorëve, jo zgjidhjen e çështjes së pronave

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, u shpreh se Denar Biba u përdor si ‘mesenxher’ kundrejt gjyqtarit të Strasburgut, Ledi Bianku për çështjen e...

Lëshohen për herë TË PARË çertifikatat e pronave në Dhërmi, Gjonaj: Premtim i mbajtur

Për herë të parë në fshatin Dhërmi janë lëshuar çertifikatat e pronësisë, për 815 prona që ka ky fshat, në një zonë shumë të...

Lajmet e fundit