Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

prokuroria

Nishani kritika Llallës: Jam i pakënaqur me mënyrën si funksionon Prokuroria

Presidenti i Republikës Bujar Nishani beson se një tryeze politike është nje hallke e nevojshme qe aktoret politike te miratojnë me konsensus ndryshimet kushtetuese...

Prokuroria nis hetimin për më shumë se 100 mjekë, favorizuan privatin

Prokuria e Shtetit po heton mese 100 mjekë nga e gjithë Kosova, të cilët dyshohet se kanë keqpërdorur detyrën zyrtare në rastet e vendosjes...

Arrestohet punonjësi i bashkisë, kallëzoi se kërcënohej nga 3 persona por ja zbulimi që bëri Prokuroria

Prokuroria e Korçës ka urdhëruar arrestimin e përgjegjësit të sektorit të Strehimit në bashkinë e  atij qyteti, Vasillaq Thimio, i akuzuar për “korrupsion pasiv"."Pas...

Bien akuzat e Zaganit, Tahiri: Gënjeshtra iu përplas në fytyrë shqupistave. Basha: Nuk ka prokuror mercenar që të mbulon krimet

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka reaguar pas pushimit të çështjes nga Prokuroria e Fierit për akuzat e ish-oficerit të policisë, Dritan Zagani. ...

Akuzat e Zaganit, prokuroria pushon çështjen: Mungojnë elementet e veprës penale

Pas dy muajsh hetime për deklaratat e ish – oficerit të policisë, Dritan Zagani, të bërë në media, Prokuroria e Fierit ka vendosur të...

Ecuria e Reformës në Drejtësi, Xhafaj: Të angazhuar për një proces gjithëpërfshirës dhe transparent

Pasi të shqyrtohet dhe miratohet në Komisionin e Posaçëm Parlamentar, projekti kushtetues do t’i dërgohet Komisionit të Venecias për tu vënë në dispozicion...

6 milionë euro vjedhje, Prokuroria i komunikon akuzën Rezart Taçit

Prokuroria e Tiranës mbyll hetimet dhe administron në dosje akt-ekspertimin kontabël, ku rezulton se Rezart Taçi me cilësinë e administratorit të komapnisë ARMO nuk...

Arbitrazhi me Shqipërinë, “DIA” tërhiqet pas hetimeve të Prokurorisë. Gjiknuri: Përgjigje për spekulantët

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, tha se me këtë vendim, pala shqiptare shpëtoi përfundimisht...

Llalla e transferoi në Shkodër, prokurori i zhgënjyer: Mos u shqetësoni, puna ime në shërbim të drejtësisë

Pak ditë më parë kryeprokurori Adriatik Llalla vendosi transferimin e 7 prokurorëve në poste të rëndësishme dhe midis tyre ishte edhe Shkëlqim Hajdari. ...

Prokuroria nis hetimet për koncesionet e shëndetësisë

Koncesionet me vlerë dhjetra milionë euro të ministrisë së Shëndetësisë janë bërë objekt i një hetimi të gjerë, të nisur së fundmi nga Prokuroria...

Lajmet e fundit