Tirana
overcast clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0kmh
100 %
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

TAG

prokuroria

Përplasja me armë në Lezhë, Prokuroria merr të pandehur Besnik Simonin dhe bashkëfshatari Altin Marku

Prokuroria e Lezhës ka njoftuar mbylljen e hetimeve dhe marrjen të pandehur të ish-kreut të Njësisë Administrative Kallmet në Lezhë, Besnik Simoni, si dhe...

Tre gjykatësit dhe ish-ministri me vila luksoze në Brezovicë

Prokuroria e Ferizajt në Kosovë ka zhvilluar dhjetë ditë më parë një operacion të madh në zonën e Brezovicës, ku janë sekuestruar 100 vila...

Prokuroria nis hetimet për Pallatin tek Liqeni i Thatë, tek “Myslym Shyri” dhe “Syri i Tiranës”: Do t’i nënshtrohen ekzaminimit teknik

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për tre pallatet e ndërtuara në Tiranë. Bëhet fjalë për pallatin e Lul Morinës te Liqeni i Thatë,...

Ndihmonte trafikantët e drogës, Apeli i GJKKO vendos për fatin e prokurorit të Kukësit, Edmond Karriqit

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit dhe Korrupsionit ka lënë në fuqi masën “arrest me burg” për prokurorin e Kukësit, Edmond Karriqi. Karriqi është...

Sulmet kibernetike, Prokuroria e Tiranës kërkon sekuestrimin e të dhënave dhe faqeve online në tre shtete

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar sekuestrimin e të dhënave dhe faqeve online me adresë në Britani, Hon Kong dhe në Rusi. Përmes një njoftimi zyrtar,...

Kallëzimi për Autoritetin e Dosjeve, Prokuroria ”rrëzon” Metën, nuk fillon procedimin penal

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka vendosur mosfillimin e procedimit penal ndaj Autoritetit për Informimin mbi Dokumentet e Ish-Sigurimit të Shtetit për disa vepra...

Miliona euro dëm shtetit, Prokuroria burgos 13 biznesmenë ndërtimi në Tiranë: Lëshonin fatura fiktive, pa bërë asnjë blerje

Një operacion i madh kundër evazionit fiskal dhe mashtrimit me TVSH është zhvilluar nga Prokuroria dhe Policia e Tiranës. Në pranga kanë rënë 13...

Urdhri i medieve për të dhënat e hakeruara, Rama: Vendim i pakuptimtë, s’mund të ecësh kështu në epokën e rrjeteve sociale

Kryeministri Edi Rama ka folur për sulmet kibernetike të Iranit ndaj Shqipërisë, si dhe urdhërin e Prokurorisë për të mos publikuar të dhënat e...

Arrestimi i mjekut të Traumës, Prokuroria: Shoqërohen edhe 2 të tjerë, merrnin ryshfet për kryerjen e skanerave

Prokuroria e Tiranës ka dhënë detaje të reja për aksionin e Policisë në Spitalin e traumës, ku u arrestua mjeku Fitim Marku, me akuzën...

Zhdukja e Ervis Martinaj, Sali Berisha akuzon Prokurorinë: Thuhet se mban kufomën të ndarë në 6 copa

Sali Berisha ka akuzuar Prokurorinë se nuk del të përgënjeshtrojë lajmin për zhdukjen e biznesmenit të lojërave të fatit, Ervis Martinaj. Në një deklaratë...

Lajmet e fundit

Gazeta Shqiptare

Dita

Standard

Telegraf