Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

prokuroria

“Sfidë për Policinë e Shtetit”, Ulsi Manja për protestën në selinë e PD: Prokuroria duhet mbështetur, të nxjerrin para ligjit përgjegjësit jashtë dhe brenda...

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja ka reaguar për protestën në selinë e PD dhe ndërhyrjen e policisë. Manja me anë të një postimi në rrjetet...

Prokuroria e Tiranës kërkon 20 vite burg për Francesco Becchettin, biznesmeni italian akuzohet për “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 20 vite burg për biznesmenin italian Francesco Becchetti, të cilin e akuzon për “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”, duke krijuar...

Gjykata pushon zyrtarisht dosjen “Kacifas”, ekspertiza mjeko-ligjore rrëzon versionin e Policisë: Ekstremisti grek është vetëvrarë!

Gjykata e Gjirokastrës ka pushuar përfundimisht çështjen e vdekjes së ekstremistit grek Kostandino Kacifas në fshatin Bularat. Vendimi është marrë në datën 13 dhjetor...

Apartamente, dyqane dhe lokal, Prokuroria i sekuestron pasurinë lushnjarit, i dënuar në Itali për “Pjesëmarrje në organizatë kriminale” dhe “Shfrytëzim prostitucioni”

Prokuroria e Lushnjes i ka sekuestruar pasuritë shtetasit F.Abdurrahmani, i dënuar në Itali për veprat penale “Pjesëmarrje në organizatë kriminale” dhe “Favorizim e shfrytëzim...

Prokuroria bullgare jep informacion, por thellohet misteri: Një nga personat e mbijetuar është zhdukur; zbulon shkakun e aksidentit

Zëvendës-kryeprokurori i Bullgarisë, Borislav Sarafov ka dhënë informacion në lidhje me aksidentin tragjik që u shënua dy ditë më parë në Bullgari, ku një...

Skenari rezervë i Rezart Taçit, merret në pyetje Presidenti i Malit të Zi, paratë e Cosa Nostras do pastroheshin në bankën e tij

Presidenti i Malit të Zi Milo Gjukanoviç, do të merret në peytje nga prokuroria e vendit të tij. Ky vendim vjen pas operacionit të...

Prokuroria i nxori të dhënat e të shkuarës “problematike”, KQZ merr vendimin për Tom Doshin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka mbyllur procedurën për Tom Doshin. Shkak për këtë është bërë sipas kreut të KQZ, Ilirjan Celibashki pasi ai nuk përfshihet...

EMRAT/ Shisnin medikamente kontrabandë gjatë periudhës së COVID-19, policia vë në pranga 6 persona në Tiranë

Policia e Tiranës pas një hetimi 10 mujor në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës, ka finalizuar operacionin "Përfitimi", ku janë vënë në pranga 6...

Policia dhe Prokuroria aksion në Tiranë, raportohet për disa të arrestuar, goditet krimi në fushën e farmaceutikës

Policia e Tiranës në bashkëpunim me Prokurorinë kanë zhvilluar një aksion të madh në kryeqytet, ku raportohet për 6 persona të arrestuar. Mësohet se aksioni...

Atentati me dy të vdekur në Elbasan, Prokuroria merr nën hetim gazetarin Artan Hoxha dhe televizonin ku ai punon: Sekuestrohen pamjet

Gazetari Artan Hoxha ka njoftuar paraditen e sotme se ai vetë dhe televizoni ku punon, janë marrë nën hetim nga Prokuroria e Elbasanit. Sipas...

Lajmet e fundit