Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

Prokuroria Speciale

Haga rrëzon aktakuzën ndaj Hashim Thaçit dhe ish-krerëve të UÇK, nuk ka prova për krime lufte në Ferizaj

Gjyqtari i Procedurës Paraprake të Gjykatës Speciale, Nicolas Guillou, ka miratuar kërkesën e Prokurorisë Speciale të Hagës për rrëzimin e aktakuzës së konfirmuar më...

Urdhri për gazetarët, SPAK: Ia dërguam vetëm njërit se nxori sekretin hetimor! Po kërkojmë personin që dha dëshminë e Dumanit

Prokuroria Speciale ka reaguar për një dokument që u shpërnda sot në media, se SPAK kishte lëshuar një urdhër të posaçëm për gazetarët, se...

Policia ZBARKON te Liqeni i Thatë dhe stadiumi Dinamo: Rrethohet hoteli i Ervis Martinajt, në pranga AVOKATI që porositi shpërthimin e makinës së ish-bashkëshortes

Një aksion masiv i policisë është duke u zhvilluar në disa qytete të vendit, përfshi dhe Tiranën, për kapjen e disa emrave të njohur...

Berisha nga Durrësi: 40 mijë demokratë u ngritën për t’i rikthyer vlerën partisë, Prokuroria Speciale është bërë e rrezikshme për Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha pasditen e sotme është ndalur në qytetin e Durrësit aty ku dhe është pritur nga dhjetra demokratë. Gjatë fjalës së tij, Berisha...

Prokuroria Speciale me akuza të reja për krime lufte, Thaçi, Veseli, Krasniqi e Selimi deklarohen të pafajshëm në Hagë

Ish-luftëtarët e UÇK janë njohur sot me aktakuzat e reja të Gjykatës Speciale në Hagë dhe janë deklaruar të pafajshëm. I pari ka folur...

Nuredin Dumani “zbërthehet” para SPAK-ut, merr statusin “i penduari i drejtësisë”

Nuredin Dumani, i konsideruar një nga vrasësit më të rrezikshëm në vend dhe aktualisht në burg, mësohet se ka marrë statusin e "të penduarit...

SPAK dhe AMP operacion të madh në Vërmicë, pritet arrestimi i 60 policëve, 20 nga Kosova dhe 40 nga Shqipëria

Prokuroria Speciale SPAK dhe Agjencia e Mbikqyrjes Policore janë duke zhvilluar një operacion të përbashkët me autoritetet homologe në Kosovë, për arrestimin e shumë...

Operacion i madh i SPAK në disa qytete, Gjykata pret mbi 30 urdhër-arreste për anëtarët e grupit kriminal

Prokuroria Speciale SPAK ka nisur një operacion të madh në disa qytete të vendit, për arrestimin e anëtarëve të një grupi kriminal. Mësohet se...

PS kallëzoi Jorida Tabakun për takimin me Krajën, reagon SPAK: Presim për çdo provë për inceneratorët, ngado që të vijë!

Prokuroria Speciale SPAK, reagon pas përplasjeve që u regjistruan paraditen e sotme në Komisionin Hetimor për inceneratorët, ku socialistët akuzuan dhe njoftuan se kishin...

Pjesë e organizatës terroriste “Al Nusra”, Prokuroria Speciale aktakuzë për një person

Prokuroria Speciale në Kosovë ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit me inicialet N.L, për veprën penale “Organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist në vazhdim”....

Lajmet e fundit